صحافی (Binding)

 • صحافی کتاب و پایان نامه

  صحافی چیست؟

  صحافی(Binding) یکی از مهم‌ترین و اصولی ترین قسمت پس از طی کردن فرآیند چاپ می‌باشد که باید به آن توجه شود. آخرین مرحله تولید هر کاتالوگ، مجله، بولتن، بروشور و ... صحافی آن است.

  صحافی هنری است که مهارت زیادی برای انجام آن لازم است. به مجموعه کارهای جمع آوری، تنظیم، اتصال و به هم بستن صفحات و برگه‌های چاپ شده و ‏قرار دادن آنها در میان جلد صحافی می‌گویند که از فرسودگی صفحات چاپ شده جلوگیری کرده و از آن ها محافظت می کند.

  برای سفارش صحافی از راه‌های ارتباطی زیر اقدام نمائید:

                           سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام

  براساس حجم صفحات، نوع و کاربرد کاتالوگ، مجله، پروژه و .... صحافی و اتصال آن به جلد می‌تواند با استفاده از چسب، منگنه و ‏یا به شیوه سیمی کردن انجام شود که هرکدام روش خاص خود را دارد.

  فرآیند صحافی، صفحات یک کاتالوگ، مجله، بروشور و ... را منحصر به فرد و به طور فوق العاده ای زیبا می‌کند.

  زمانی که یک پروژه مهم به چاپ می‌رسد اگر صحافی پروژه با دقت صورت نگیرد بدون شک بعد از گذشت مدت زمانی نه چندان طولانی آن پروژه به یک کاغذ باطله تبدیل می‌شود.

  صحافی ارزان

  چاپ دیجیتال و صحافی چسب گرم و سرد، منگنه و سیمی کردن برای کسب و کارهایی که برای چاپ و صحافی مجله، کاتالوگ و بولتن خود سرمایه زیادی ندارند یا نمی‌خواهند هزینه زیادی را صرف صحافی کنند بسیار مناسب است تا با هزینه کم کاتالوگ و بروشور خود را بین مشتریان توزیع کرده و آن‌ها را تحت تأثیر قرار داده و کسب و کار خود را گسترش دهید.

  صحافی فوری

  با استفاده از چاپ دیجیتال می‌توان در کمترین زمان و به صورت فوری صفحات بروشور، مجله، کاتالوگ و .... را چاپ کرده و با انواع روش های سریع صحافی مانند صحافی چسب گرم، صحافی سیمی و صحافی منگنه آن‌ها را صحافی کرد.

  انواع صحافی

  انواع صحافی به طور کامل با نام های صحافی چسب گرم، صحافی چسب سرد، ته دوخت، تا کردن، صحافی ته چسب کردن، ته دوخت مفتولی، صحافی منگنه تخت، صحافی منگنه لوپ، پانچ، فنر پلاستیکی، فنر سیمی، ته بند پلاستیکی، ته بند اوراق چاپگر، گیره کاغذ، طلق و شیرازه و ... شهرت دارد.

  صحافی در شرکت خانه طراحان سام به صورت صحافی با چسب گرم، صحافی با چسب سرد، صحافی سیمی، صحافی منگنه‌ای و صحافی منگنه لوپ انجام می‌گیرد.

  انتخاب روش و تکنیک مناسب صحافی به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله کاربرد برگه های چاپ شده و بودجه‌ی مشتری.

  جنس صحافی، ابعاد، گرماژ و ماندگاری آن

  صحافی سیمی با استفاده از فنرهایی از جنس فلزی یا پلاستیکی انجام می‌گیرد.

  تمام انواع صحافی ذکر شده برای هر ابعاد و گرماژی از صفحات چاپ شده و قابل انجام است.

  برای صحافی منگنه هرچه گرماژ کاغذ کمتر و کاغذ نازک تر باشد صحافی بهتر انجام می‌گیرد و برش آخر کار راحت تر است.

  کاربرد صحافی

  • استفاده از صحافی منگنه ای برای صحافی بروشور، کاتالوگ، دفترچه راهنما و ...
  • استفاده از صحافی با چسب گرم برای به هم پیوستن صفحات چاپ شده مجله، ژورنال، پروژه و ...
  • استفاده از صحافی سیمی برای صحافی دفتر یادداشت، دفتر تلفن، گزارشات، تقویم، سر رسید و ...

  مزایا و معایب صحافی

  • جلوگیری از فرسودگی صفحات چاپ شده و حفاظت از آن ها در مدت زمان طولانی
  • زیباتر کردن صفحات چاپ شده مانند مجله، کاتالوگ و ...
  • خشک شدن سریع چسب
  • زیبایی صحافی منگنه ای نسبت به سایر روش های صحافی مانند پانچ و فنر
  • در دسترس بودن آسان صحافی منگنه ای تخت
  • صحافی با کیفیت و سرعت بالا
  • متصل نمودن صفحات چاپ شده به هم با هزینه کم
  • قابلیت آویزان کردن کاتالوگ از آویزهای مختلف در صحافی منگنه لوپ
  • حالت کشسانی قوی در صحافی با چسب سرد
  • مقاوم در اثر شرایط محیطی

  مراحل انجام صحافی

  هرکدام از انواع صحافی مراحل متفاوتی دارند که در زیر به توضیح مراحل صحافی برای انواع صحافی چسب گرم، صحافی چسب سرد، صحافی منگنه ای، صحافی منگنه لوپ، صحافی سیمی و صحافی دستی می‌پردازیم.

  صحافی چسب گرم: در این روش، برگه‌های چاپ شده صفحات داخلی پس از تا به ترتیب داخل جلد قرار گرفته و در درون دستگاه صحافی حرارتی، چسب حرارتی گرم شده به عطف صفحات تزریق می‌شود و صفحات و جلد به هم می‌چسبد.

  صحافی چسب سرد: در این روش چسب با برس، قلمو، غلطک، کاردک و لیسه روی قسمت مورد نظر اعمال می گردد به این صورت که برای چسباندن دو سطح به یکدیگر هر دو سطح باید به چسب آغشته شده و سپس صفحات صحافی شده با چسب سرد باید مدتی داخل گیره مخصوص بمانند تا چسب به خوبی خشک شده و صحافی از کیفیت خوبی برخوردار شود. چسب سرد چند ثانیه پس از چسبیده شدن خشک می شود.

  چسب سرد نسبت به چسب گرم زمان بیشتری طول می‌کشد تا خشک شود اما چسبندگی و کیفیت آن از چسب گرم بیشتر است.

  صحافی منگنه‌ای: در این روش صفحات چاپ شده و جلد پس از تا به ترتیب داخل هم قرار گرفته و با فاصله ای معین از بالا و پایین حاشیه ‏خارجی توسط دستگاه منگنه‌کُن به هم متصل می‌شوند و سپس بروشور، کاتالوگ و ... برش می‌خورد.

  صحافی سیمی: در این نوع صحافی، پس از پانچ یکی از لبه های کار، حلقه های سیمی از جنس پلاستیک یا فلز از میان سوراخ های پانچ شده عبور داده می‌شوند و صفحات چاپ شده به هم بسته می‌شوند.

  مراحل سفارش صحافی

  برای سفارش صحافی لازم است فایلی که مشتری برای چاپ صفحات قبل از صحافی ارسال می کند به صورت لایه بسته با فرمت هایTiff و PSD باشد.

  پس از ارسال فایل توسط مشتری و بررسی توسط اپراتور، سفارش ثبت شده و زمان انجام کار و تحویل محصول پس از بررسی مقدار کار (محاسبه بر اساس متراژ)، ابعاد و جنس کاغذ، حجم، اندازه و تعداد کار به مشتری اعلام می‌گردد (این زمان از یک ساعت تا یک روز متفاوت است).

  نحوه ارسال صحافی

  ارسال انواع صحافی به تمام نقاط تهران با استفاده از آژانس، خدمات حمل و نقل اینترنتی و پیک موتوری انجام می گیرد و همچنین ارسال به کلیه شهرهای جهان و ایران از طریق زمینی، دریایی و هوایی امکان پذیر است.

  صحافی چسب گرم

  صحافی چسب گرم
  • به صحافی چسب گرم صحافی حرارتی نیز گفته می‌شود. این نوع صحافی پس از سرد شدن استحکام و ماندگاری بالایی بدست می آورد.

   از آنجایی که چسب گرم سریع خشک می‌شود استفاده از آن بسیار رایج بوده و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. صحافی حرارتی نیازی به خشک کن ندارد و کیفیت آن بسیار بالا بوده و سرعت انجام آن نیز زیاد است و کاغذهایی با گرماژ بالا را می‌توان با صحافی چسب گرم انجام داد.

   صحافی به شیوه چسب گرم برای کاتالوگ، مجلات، نشریات و ژورنال ها، پروژه ها، منوی رستوران و کافه، چاپ رزومه شرکت در ضخامت حداقل 5 تا حداکثر 3 سانتی متر انجام می‌شود.

  • قیمت صحافی چسب گرم

   برای اطلاع از قیمت صحافی چسب گرم از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان واحد فروش ما در ارتباط باشید.

                            سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام

  بیشتر ...

  صحافی چسب سرد

  صحافی چسب سرد
  • چسب سرد از ماده رزین پلی اورتان تولید می‌گردد. شیوه کار صحافی با چسب سرد و سرعت تولید آن مانند صحافی با چسب گرم است اما این نوع صحافی پایدارتر بوده و چسب حرارت نمی‌بیند و چسبندگی زیادی دارد.

   صحافی چسب سرد در گرما و حرارت دوباره فعال نشده و در سرما نیز نمی‌شکند، سریع خشک شده و چسب آن حالت کشسانی قوی دارد.

   با یکسری فرآیندهای ویژه می‌توان این چسب را به راحتی از کاغذ جدا کرده و بازیافت نمود.

  • قیمت صحافی چسب سرد

   برای اطلاع از قیمت صحافی چسب سرد از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان واحد فروش ما در ارتباط باشید.

                            سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام

  بیشتر ...

  صحافی دستی

  صحافی دستی
  • این صحافی به صورت دستی صورت گرفته و پس از ترکیب بندی و شکل بندی، جلد بندی انجام می‌گیرد.

   ترکیب بندی شامل خط تا، لت بندی، ترتیب بندی صفحات می‌باشد که پس از آن در مرحله شکل بندی، برش و لب گرد کردن و چسب زدن انجام می‌شود ودر مرحله پایانی جلدگذاری انجام می‌گردد.

  • قیمت صحافی دستی

   برای اطلاع از قیمت صحافی دستی از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان واحد فروش ما در ارتباط باشید.

                            سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام

  بیشتر ...

  صحافی منگنه لوپ

  صحافی منگنه ای
  • صحافی منگنه‌ای در دو نوع تخت و لوپ انجام می‌گیرد که این دو نوع در ظاهر باهم تفاوت داشته اما مراحل انجام آن‌ها یکسان است به صحافی منگنه‌ای صحافی مفتول نیز گفته می‌شود که استفاده از آن در ادارات، دفاتر و منازل بسیار رایج است.

   از صحافی منگنه‌ای تخت و لوپ برای تعداد صفحات کم بخصوص در چاپ کاتالوگ، بروشور، جزوه یا دفترچه‌های راهنما و ... ‏استفاده می شود.

   در صورت بالا بودن ضخامت و گرماژ صفحات چاپ شده، تعداد صفحات برای صحافی منگنه‌ای نباید زیاد باشد زیرا منگنه استحکام خوبی نخواهد داشت.

   این نوع صحافی نسبت به پانچ و فنر از زیبایی بیشتری برخوردار است و همچنین در هر شرایطی به آسانی قابل دسترس است و با سرعت بالا و هزینه کم قابل انجام است که همه این‌ها از مزایای صحافی منگنه‌ای به شمار می‌رود.

  • قیمت صحافی منگنه‌ای

   برای اطلاع از قیمت صحافی منگنه‌ای از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان واحد فروش ما در ارتباط باشید.

                            سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام

  بیشتر ...

  صحافی سیمی

  صحافی سیمی
  • به صحافی سیمی یا به عبارتی سیمی کردن، صحافی فنری نیز گفته می‌شود. صحافی با استفاده از فنر روشی معمول و رایج در تعداد صفحات کم است.

   سیمی کردن برای صحافی دفتر تلفن، کتابچه های آشپزی، تهیه گزارشات، دستورالعمل های حرفه‌ای، فرم های جلسات شرکت‌ها، اطلس‌ها، راهنمای مسافرت، سررسیدها، تقویم‌ها، دفتر یادداشت، پروژه های تحقیق و ... کاربرد زیادی دارد زیرا علاوه بر اینکه این نوع صحافی سرعت بالایی دارد، شکل ظاهری زیبایی نیز به کار می‌بخشد.

   صحافی سیمی با سرعت آماده شده و استفاده از آن بسیار آسان است و برای جزوه ها یا صفحاتی که زیاد استفاده می‌شوند مناسب است و این امکان را فراهم می‌کند که بتوان صفحات کتاب را به طور کامل باز کرد.

  • قیمت صحافی سیمی

   برای اطلاع از قیمت صحافی سیمی از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان واحد فروش ما در ارتباط باشید.

                            سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام

  بیشتر ...

 محصولات مرتبط: