چاپ بولتن خبری

  • چاپ بولتن
   • بولتن چیست؟

    چاپ بولتن ‎یا چاپ خبرنامه داخلی به صورت مجله‌ای دوره‌ای و یا ‏خبرنامه‌ای با فاصله های زمانی معین انجام می‌گیرد که برای اطلاع رسانی اخبار مرتبط با یک موضوع و عملکردهای یک حوزه سازمانی به مخاطبانی ‏خاص در درون یا بیرون سازمان با علایق و ذائقه مشترک درباره رویدادها، گزارش ها یا برای معرفی و اطلاع رسانی در حوزه‌های تولید و خدمات کاربرد دارد.

    این نشریه بیشتر جنبه های خبری، فرهنگی، سیاسی، اطلاع رسانی، آموزشی و اوقات فراغت را در بر می‌گیرد.

    امروزه در بسیاری از سازمان‌ها، نشریات درون سازمانی مختلفی در قالب‌های «نشريه داخلي»، «بولتن خبری»، «خبرنامه»، «پيك» و ... در اشکال گوناگون تولید و به عنوان یک رسانه در ايجاد ارتباط متقابل و متعادل بين بخش‌هاي مختلف يك سازمان و فراهم آوردن فرصتی‌ مناسب براي تشريح و تبيين اهداف سازماني و جلب مشاركت پرسنل براي اداره سازمان چاپ می‌شوند.

    چاپ بولتن در رنگ و طرح های متنوع، ابعاد 3a، 4a، 5a و جنس کاغذهای گلاسه یا تحریر با گرماژ 100 تا 300 گرم در خانه طراحان سام انجام می‌شود.

    بولتن سازمانی اهداف یک سازمان را برای کارکنان بیان کرده، افکار کارکنان را روشن ساخته و در مورد اخبار و اتفاقات رخ داده در سازمان به آنان آگاهي می‌دهد همچنین چاپ اینگونه نشریات موجب تبادل افکار و آراء و هم‌سویی ذهني و علمي ميان مديريت، کارکنان و بخش‌هاي دیگر سازمان می‌گردد.

    با چاپ اینگونه نشریات می‌توان به پرسش‌های کارکنان در خصوص مسائل مختلف پاسخ داد و همچنین با قسمت های فرهنگی، طنز، سرگرمی و ... اوقات فراغت كاركنان و خانواده هایشان را پر کرد.

    طراحی و چاپ بولتن خبری باید به گونه‌ای باشد که ظاهری چشمگیر و جذاب داشته و در نسخه های دیگر فونت، عكس های گرافيكی، بخش بندی و طبقه بندی مطالب، تيترها و ... تغيير زيادی نكند.

    کارکنان شرکت برای خواندن بولتن ها ممکن است آن را زمان طولانی در دست خود نگه دارند بنابراین رنگ چاپ روی بولتن کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهد به همین دلیل از روکش لمینت و سلفون مات یا براق بر روی کاغذهای بولتن استفاده می‌شود تا در صورت استفاده طولانی مدت چاپ آن کیفیت و زیبایی خود را حفظ کند.

    چاپ دیجیتال بولتن با دستگاه‌های دیجیتال گزینه ای بسیار مناسب جهت چاپ فوری انواع بولتن در تیراژ دلخواه مشتری و با کیفیت مطلوب ‏است.‏‏

    سیمی کردن، منگنه لوپ، چسب گرم و سرد انواع صحافی هستند که پس از چاپ بولتن انجام می‌گیرد.

    انواع چاپ بولتن

    بولتن خبری از لحاظ جنس(گلاسه یا تحریر)، تعداد صفحات، گرماژ (100 یا 130 گرم برای کاغذهای داخلی و 300 گرم برای کاغذ جلد)، ابعاد(3a، 4a، 5a ) و نوع روکش(سلفون مات و براق یا لمینت مات و براق) انواع مختلفی دارد که چاپ هرکدام از آن ها به نظر و سلیقه مشتری وکاربرد و نوع استفاده از آن بستگی دارد.

    جنس بولتن، ابعاد، گرماژ و ماندگاری چاپ

    جنس کاغذهای چاپ بولتن، گلاسه یا تحریر با کیفیت بالا است.

    گرماژ کاغذ مورد استفاده در چاپ بولتن برای قسمت های داخلی و جلد آن متفاوت است.

    برای چاپ صفحات داخلی بولتن از کاغذ با گرماژ 100 یا 130 گرم و چاپ کاغذ جلد آن کاغذ با گرماژ 300 گرم استفاده می‌شود.

    هرچه گرماژ کاغذ بالاتر باشد کیفیت آن بیشتر و در نتیجه قیمت آن نیز بیشتر است.

    ماندگاری و مقاومت چاپ بولتن خبری با استفاده از روکش سلفون یا لمینت به صورت مات یا براق افزایش می‌یابد.

    کاربرد چاپ بولتن

    • چاپ دیجیتال بولتن یا چاپ خبرنامه داخلی برای اطلاع رسانی درباره رویدادها، گزارش ها، اخبار مرتبط با یک موضوع، اهداف و عملکردهای یک حوزه سازمانی به مخاطبان ویژه داخل سازمان
    • استفاده از چاپ بولتن برای روشن کردن افکار عمومی و نیز آگاه کردن اعضای سازمان در مورد اخبار و اتفاقاتی که در سازمان رخ می‌دهد.
    • کارکنان سازمان می‌توانند با استفاده از قسمت‌های مختلف نشریات بولتن خبری مانند سرگرمی، طنز، فرهنگی و ... اوقات فراغت خود و خانواده‌هایشان را پر نمایند.
    • جواب دادن به سوالات كاركنان در مورد مسائل مختلف با استفاده از چاپ خبرنامه یا چاپ بولتن
    • با استفاده از چاپ خبرنامه می‌توان بین مدیریت، کارکنان و بخش‌هاي دیگر سازمان تبادل افکار و همسویی ذهني و علمي ایجاد کرده و مشارکت پرسنل را برای اداره سازمان جلب کرد.

    مزایای چاپ بولتن

    • تنوع در ابعاد و گرماژ
    • چاپ فوری بدون محدودیت در طرح و رنگ
    • چاپ خبرنامه با هزینه کم
    • چاپ نشریه با ظاهری زیبا، چشمگیر و جذاب
    • چاپ با دقت و کیفیت زیاد
    • اطلاع رسانی به افراد زیاد در کوتاهترین زمان

    مراحل تولید بولتن و نحوه نصب آن

    چاپ دیجیتال بولتن با استفاده از دستگاه‌های چاپ دیجیتال در سایزهای مختلف 3a، 4a، 5a و دیگر سایزهای معمول در چاپ دیجیتال انجام می‌گیرد.

    در مجموعه خانه طراحان سام برای چاپ بولتن خبری پس از گرفتن نمونه چاپ و تایید توسط مشتری از نظر کیفیت، رنگ و سایز کار در تیراژ متفاوت، چاپ و سپس با توجه به درخواست مشتری به صورت خام با لمینت یا سلفون مات و براق وارد بخش صحافی می‌گردد.

    برای صحافی بولتن می‌توان از منگنه لوپ، سیمی کردن و صحافی چسب سرد و گرم استفاده کرد.

    نحوه سفارش چاپ بولتن

    برای سفارش چاپ بولتن یا چاپ خبرنامه لازم است مشتری فایل خود را به صورت لایه بسته با فرمت هایTiff و PSD ارسال نماید سپس اپراتور فایل را بررسی کرده و سفارش ثبت می‌شود پس از بررسی فایل توسط اپراتور از نظر مقدار کار چاپ بر اساس متراژ، ابعاد و جنس کاغذ، حجم، اندازه و تعداد کار و ... زمان انجام کار و تحویل محصول به مشتری اعلام می‌گردد که این زمان از یک ساعت تا یک روز متفاوت است.

    نحوه ارسال چاپ بولتن

    ارسال چاپ بولتن یا چاپ خبرنامه به تمام نقاط تهران با استفاده از آژانس، خدمات حمل و نقل اینترنتی و پیک موتوری انجام می‌گیرد و همچنین ارسال به کلیه شهرهای جهان و ایران از طریق زمینی، دریایی و هوایی امکان پذیر است.

   • قیمت چاپ بولتن

    قیمت بولتن بر اساس زمان، نوع جنس و گرماژ کاغذ، ابعاد چاپ و نوع روکش محاسبه می‌گردد.

    برای اطلاع از قیمت چاپ دیجیتال بولتن و سفارش آن از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان واحد فروش ما در ارتباط باشید.

                             سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام

   محصولات مرتبط:

   

  تحویل سریع

  تحویل سریع

  خدمات 24 ساعته

  خدمات 24 ساعته

  تضمین بهترین کیفیت

  تضمین بهترین کیفیت

  ماشین آلات به روز

  ماشین آلات به روز

  ظرفیت بالای تولید

  ظرفیت بالای تولید

  مناسب ترین قیمت

  مناسب ترین قیمت

  مدیریت رنگ حرفه ای

  مدیریت رنگ حرفه ای