چاپ تراکت دیجیتال (Tract Printing)

  • چاپ تراکت
   • تراکت‎ ‎برگه‌ای تبلیغاتی از جنس کاغذ تحریر یا کاغذ گلاسه با نام انگلیسی Flyer و نام فرانسوی Tract است که برای‎ ‎معرفی و تبلیغ ‏محصول، شرح فعالیت‌ها و خدمات جدید و اطلاع رسانی درباره رویداد یا وقایع معین چاپ شده استفاده می‌شود و در پیاده‌روها، چهارراه‌ها و مراکز عمومی و پر رفت و آمد به صورت مستقیم به دست مخاطبان زیادی داده شده و یا بر روی دیوار معابر عمومی چسبانده می‌شود و به همین دلیل مخاطبان زیادی آن را مشاهده می‌کنند.

    با چاپ تراکت می‌توان پیام سازمان‌ها را با سرعت زیاد و کمترین هزینه به مشتریان رساند. اگر تراکت به تیراژ زیاد چاپ شود و پخش آن با دقت زیاد و به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده باشد نتیجه بهتری در تبلیغات ایجاد می‌کند.

    چاپ تراکت گلاسه یا چاپ تراکت تحریر ارزان‌ترین، ساده‌ترین و رایج ترین روش تبلیغاتی است که به صورت تمام رنگی یا سیاه و سفید در انواع و سایزهای مختلف A4,A5 و A6 به صورت یک رو و دورو با خلاقیت در طراحی و طرح های متنوع با توجه به نوع کار چاپ می‌گردد.

    شرکت‌های مختلف با پخش تراکت به روش های متفاوت میان مردم، اطلاعات مدنظر خود را به مخاطبان و مشتریان خود انتقال می‌دهند.

    اگر مطالب برای چاپ روی تراکت زیاد نباشد و مشتری لازم نداند تا لیست قیمت بر روی تراکت چاپ شود از تراکت یک رو استفاده می‌شود مانند تراکت پیک موتوری و یا تراکت باربری و ... اما در چاپ تراکت های دو رو از هر دوطرف کاغذ می‌توان استفاده کرد و به علت فضای زیاد برای نوشتن اطلاعات، مخاطب مطالب را در تراکت گم نمی‌کند. تراکت‌های دورو در ابعاد A5 بسیار پرکاربرد هستند.

    چاپ تراکت در خانه طراحان سام با استفاده از دستگاه چاپ دیجیتال با سرعت، دقت و کیفیت زیاد و استفاده از جوهرهای مرغوب انجام می‌گیرد. همچنین تراکت‌ها را می‌توان به صورت مستطیل، مربع و .. برش داد.

    چاپ تراکت رنگی

    در چاپ تراکت های رنگی باید دقت بیشتری نسبت به چاپ تراکت های سیاه و سفید داشت زیرا این نوع از تراکت ها عموما بیشتر از تراکت های سیاه و سفید نظر مشتریان را به خود جلب می‌کنند. اما باید توجه داشت که از رنگ‌های هم خانواده استفاده شود زیرا ترکیب رنگ‌های اشتباه ممکن است تاثیر منفی بر روی مشتریان داشته باشد و مخاطبان تراکت‌های شما را بدون نگاه کردن دور بیاندازند.

    چاپ تراکت حرفه‌ای

    آرم شرکت، تصویر، نوشته و شعار یک سازمان تناسب رنگ و نوع کاغذ برای چاپ حرفه‌ای تراکت را مشخص می‌کند. طراحی تراکت حرفه‌ای باید به گونه‌ای باشد که تراکت اطلاعات را به طور حرفه‌ای در خود جای دهد، مطالب را به صورت شفاف و واضح بیان کند، تصاویر گویا، زیبا و مرتبط داشته باشد تا مشتریان با دیدن تراکت به خواندن مطلب داخل آن ترغیب شوند، مطالب طولانی و کسل کننده و ملال آور نداشته باشد و از تصاویر با رنگ‌بندی زیبا، مناسب و با کیفیت بالا استفاده شود.

    چاپ تراکت تبلیغاتی

    چاپ تراکت تبلیغاتی با کاغذ تحریر یا کاغذ گلاسه یکی از بهترین روشهای تبلیغاتی مقرون به صرفه است تراکت برگه‌ای چاپی تا نشده است که معمولا در سایزهای A4,A5 و A6 و به صورت یک رو یا دورو برای معرفی محصول و خدمات خاص و جدید، ارائه اطلاعات، خبر دادن رویداد یا وقایع خاص و معرفی ایده‌ها به صورت پخش مستقیم در مکان های عمومی، چسباندن روی دیوار، انداختن در صندوق پست و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد و به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند.

    چاپ تراکت دیجیتال

    چاپ تراکت دیجیتال برای چاپ فوری تراکت در زمان کم با بهترین کیفیت گزینه بسیار مناسبی است. دستگاه های ‏دیجیتال می توانند در ‏کم ترین زمان با سرعت و دقت بالا تراکت‌های رنگی، سیاه و سفید به صورت یک رو یا دورو چاپ کنند.

    چاپ تراکت‏ ارزانترین نوع تبلیغ است که با حداقل قیمت می‌توان مشتریان را تحت تاثیر قرار داد و برند، کسب کار، خدمات و محصولات خود را معرفی کرد. چاپ تراکت نسبت به انواع تبلیغات دیگر هزینه کمتری دارد و می‎توان حجم بسیار زیادی تراکت چاپ کرده و در سطح شهر و مناطق مختلف پخش و توجه مخاطبان زیادی را جلب کرد. چاپ تراکت ارزان برای شرکت‌های تازه تاسیس یا شرکت‌های کوچک که بودجه زیادی برای تبلیغات ندارند گزینه بسیار مناسبی است.

    چاپ تراکت چسبی

    تراکت ها به صورت های گوناگون بین افراد مختلف پخش می‌شوند. نوع دیگری از تراکت به گونه‌ای است که به طور مستقیم به دست مردم داده نمی‌شود و بر روی سطوح مختلف معابر عمومی مانند درها، دیوارها و ... چسبانده شده تا توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب نماید و افراد در حین عبور و مرور آن‌ را مشاهده کنند.

    انواع چاپ تراکت گلاسه در خانه طراحان سام


    انواع چاپ تراکت گلاسه

    تراکت ها با جنس‌های گلاسه و تحریر در گرماژ مختلف و انواع سیاه و سفید، رنگی و یک رو یا دورو با سایزهای A4,A5 و A6 به چاپ می‌رسند که بسته به نوع کار می‌توان آن‌ها را انتخاب کرد.

    چاپ تراکت A4

    چاپ این نوع تراکت در ابعاد 21*29.7 سانتی متر به صورت یک رو و دورو رنگی یا سیاه و سفید بدون محدودیت در تیراژ بر روی کاغذهایی از جنس گلاسه با گرماژ 100 و 130 گرم و کاغذهای از جنس تحریر با گرماژ 80 و 100 در کمترین زمان با کیفیت زیاد بدون محدودیت رنگ و توسط دستگاه چاپ دیجیتال با رنگ‌های زنده و شفاف انجام می‌گیرد.

    تراکت A4 جهت چاپ بروشور برای توضیح در مورد یک محصول نیز کاربرد بسیاری دارد. اما به علت دارا بودن ابعاد بزرگ برای مشتری به راحتی قابل حمل نبوده و جالب نیست.

    چاپ تراکت A5

    سایز این تراکت در ابعاد 14.8*21 سانتی متر (در تراکت ها ابعاد 14*20) است چاپ تراکت A5 پرکاربردترین و پرمصرف ترین سایز تراکت است زیرا فضای زیادی برای نوشتن اطلاعات دارد به همین علت مورد استقبال شرکت های زیادی قرار گرفته است.

    تراکت A5 برروی کاغذ تحریر 80 و 100 گرم و کاغذ گلاسه 100و 13۰ گرم در تیراژهای دلخواه مشتری بدون محدودیت رنگ به صورت یک رو یا دورو چاپ می‌شود. از تراکت A5 معمولا برای چاپ تراکت رستوران‌ها، فست فودها، آرایشگاه‌ها، سالن‌های زیبایی، مزون ها، آموزشگاه‌ها و... یا جهت فروش کالا و محصولات استفاده می‌شود.

    چاپ تراکت A6

    تراکت A6 از جنس کاغذ گلاسه یا کاغذ تحریر با گرماژ 80، 100 و 130 است. اندازه این تراکت 10.5*14.8 سانتی متر است که به اندازه یک کارت پستال است و باسرعت و کیفیت زیاد با دستگاه های چاپ دیجیتال به صورت سیاه و سفید یا رنگی، یک رو یا دورو بدون محدودیت در تیراژ، رنگ و ... چاپ می‌شود. تراکت A6 دارای ابعاد کم، سبک و قابل حمل است و برای نوشتن اطلاعات فضای کافی دارد.

    جنس تراکت، ابعاد، گرماژ و ماندگاری چاپ

    کاغذ چاپ تراکت از جنس کاغذ تحریر با گرماژ 80 گرم و 100 گرم و یا از جنس کاغذ گلاسه با گرماژ 100 و 130 گرم است.

    عموما تراکت ها بر حسب موارد استفاده سایزهای متفاوتی دارند از جمله كاغذهای با سایز A6، كاغذهای با سایز A5، كاغذهای با سایز A4 که به صورت یک رو یا دورو، سیاه و سفید یا رنگی چاپ می‌شوند.

    کاربرد چاپ تراکت


    کاربرد چاپ تراکت
    • چاپ تراکت دیجیتال برای اطلاع رسانی رویداد و وقایع مهم، فروش محصولات، ارائه خدمات و ...
    • چاپ تراکت برای انتقال پیامی خاص مانند پیام‌های انتخاباتی، اطلاع رسانی های استخدامی و ...
    • جهت اطلاع رسانی مثل اطلاع از تخفیف‌ها به مناسبت اعیاد مختلف و یا افتتاح یک مکان جدید، یا حراج های فصلی
    • چاپ پوستر تراکت در مکان های پر رفت و آمد مانند نمایشگاه ها، کنسرت ها، سینماها و ...
    • چاپ تراکت تبلیغاتی برای ارتباط با مشتری، کارفرما، سهامداران و ... جهت معرفی محصول و خدمات، معرفی سرویس و ایده‌های نو و ...
    • چاپ تراکت اختصاصی جهت استفاده سازمان‌های خیریه، موزه‌ها و ... برای توضیحی جزئی از کاری که ارائه داده می‌شود و درخواست مشارکت مردم در امور خیریه
    • چاپ تراکت‌های املاک، بیمه، پزشکی و درمانی، باشگاه‌های ورزشی، آرایشی و بهداشتی، آرایشگاه‌ها و پوشاک و ...
    • چاپ تراکت گلاسه برای استفاده در تبلیغات فست فودها و رستوارن‌ها و تهیه غذاها
    • چاپ تراکت خاص مانند تراکت ایام فاطمیه یا ایام محرم

    مزایا و معایب چاپ تراکت

    • انتقال پیام به مشتریان با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن در حجم وسیع
    • تبلیغ فوری، سریع، موثر و با کیفیت برای معرفی محصول و خدمات ویژه
    • قابلیت پخش به صورت گسترده و دسترسی به افراد زیاد
    • سبک و قابل حمل
    • تنوع در ابعاد، گرماژ و جنس
    • براقیت، درخشندگی و جلوه زیبای تراکت گلاسه
    • بدون محدودیت در رنگ
    • حفظ جلوه‌ی طرح مورد نظر و رنگ‌بندی چشم نواز
    • کیفیت و وضوح فوق العاده تصاویر و نوشته ها در آن

    مراحل تولید تراکت و نحوه نصب آن

    پس از دریافت فایل مشتری در ابعاد مشخص، گرماژ و جنس کاغذ به صورت یک‌رو و دورو مشخص شده و پس از چاپ دور برش می‌گردد.

    مراحل سفارش چاپ تراکت

    برای سفارش چاپ تراکت لازم است فایلی که مشتری ارسال می کند به صورت لایه بسته با فرمت هایTiff و PSD باشد.

    پس از ارسال فایل توسط مشتری و بررسی توسط اپراتور، سفارش ثبت شده و زمان انجام کار و تحویل محصول پس از بررسی مقدار کار چاپ (محاسبه بر اساس متراژ)، ابعاد، حجم، اندازه و تعداد کار به مشتری اعلام می‌گردد (این زمان از یک ساعت تا یک روز متفاوت است).

    نحوه ارسال چاپ تراکت

    ارسال تراکت به تمام نقاط تهران با استفاده از آژانس، خدمات حمل و نقل اینترنتی و پیک موتوری انجام می گیرد و همچنین ارسال به کلیه شهرهای جهان و ایران از طریق زمینی، دریایی و هوایی امکان پذیر است.

   • قیمت چاپ تراکت

    قیمت تراکت بر اساس مقدار تیراژ، زمان، جنس، سایز و گرماژ کاغذ تراکت محاسبه می‌گردد.

    ارزانترین چاپ تراکت، چاپ تراکت با جنس تحریر است زیرا قیمت آن به دلیل ضخامت کم از کاغذهای گلاسه پایین تر است قیمت چاپ با افزایش تیراژ کمتر می‌شود.

    برای اطلاع از قیمت چاپ تراکت و سفارش چاپ تراکت از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان واحد فروش ما در ارتباط باشید.

                             سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام

  محصولات مرتبط:

   

  تحویل سریع

  تحویل سریع

  خدمات 24 ساعته

  خدمات 24 ساعته

  تضمین بهترین کیفیت

  تضمین بهترین کیفیت

  ماشین آلات به روز

  ماشین آلات به روز

  ظرفیت بالای تولید

  ظرفیت بالای تولید

  مناسب ترین قیمت

  مناسب ترین قیمت

  مدیریت رنگ حرفه ای

  مدیریت رنگ حرفه ای