چاپ دیجیتال ورقی

 • چاپ دیجیتال ورقی چیست

  چاپ ديجيتال ورقی نوعي از چاپ است که در آن به جاي استفاده از دستگاه‌ها و ماشين آلات دستي و اتوماتيکِ ‏افست، از دستگاه‌ها و ماشين آلات تمام اتوماتيک دیجیتال استفاده مي‌شود. در دستگاه‌های افست ‏چاپ از روی واسطه‌های فیزیکی صورت می‌گیرد اما مکانیزم چاپ دیجیتال بر اساس ارتباط و ادغام ‏دستگاه‌های چاپ با کامپیوتر و تبدیل اطلاعات دیجیتال به نسخه چاپی است در این نوع چاپ تنظیمات مستقیما توسط اپراتور از روی کامپیوتر انجام می‌گیرد.

  دستگاه چاپ دیجیتال به دستگاه‌های چاپ رنگی یا چاپ سیاه و سفید گفته می‌شود که قابلیت چاپ بر روی کاغذهایی با ابعاد A3+،A3،A4،A5، A6را دارد.

  در دستگاه‌ چاپ ورقی دیجیتال شرکت خانه طراحان سام، فایل های طراحی شده‌ی کامپیوتری را می‌توان تا‌ ‏اندازه ‏A3++‎‏ یعنی 48*33 سانتی متر به صورت دو رو و با سرعت زیاد و هزینه پایین (برای تیراژهای پایین، حتی ‏یک عدد) به چاپ رساند.

  خدمات چاپ دیجیتال در این ابعاد شامل کارت ویزیت، کاتالوگ، بولتن، کتاب (چاپ محدود)، ست‌اداری، بروشور، تراکت، پوستر قطع A3، لیبل و کارت دعوت است.

  شیوه چاپ دیجیتال ورقی، چاپ تونری بر روی انواع کاغذ با استفاده از انواع چاپگرهای لیزری حرفه ای است.

  در چاپ دیجیتال ورقی به دلیل حذف پلیت و چاپ مستقیم از کامپیوتر بر روی کاغذ (بدون واسطه فیزیکی)، امکان چاپ در تیراژ محدود (حتی یک نسخه) با هزینه‌ای پایین وجود دارد. بنابر این چاپ دیجیتال ارزان برای مصارفی مثل تهیه نمونه یا چاپ محصولات تعداد کم و سریع، کاربرد زیادی دارد در صورتیکه این امر در چاپ افست امکانپذیر نیست.

  در چاپ دیجیتال امکان گرفتن نمونه رنگی قبل از چاپ وجود دارد.

  سرعت و سهولت کار در چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست، به دلیل حذف شدن مراحل پیش از چاپ، مثل لیتوگرافی، بیشتر است.

  مدت زمان آماده سازی چاپ دیجیتال ورقی نسبت به چاپ افست بسیار کمتر است. از آنجا که هیچ تصویر فیزیکی تا بعد از خروج هر صفحه از دستگاه چاپ وجود ندارد، دستگاه به آماده‌سازی نیاز نداشته و کامپیوتر صرفا فایل را برای کپی ارسال می‌کند. به این خصوصیت چاپ دیجیتال ویژگی"مدت زمان آماده‌سازی کوتاه" (Short Startup)می‌گویند.

  در این نوع چاپ، با توجه به وجود امکان چاپ در تیراژ محدود، می‌توان هر نسخه از محصول چاپی را متفاوت با نسخه قبل چاپ کرد. یعنی می‌توان محصولاتی ارائه داد که در آنها اطلاعات و طرح‌های متغیر وجود دارد.

  به عنوان مثال شما می‌توانید کارت تبریک‌هایی با تصاویر مختلف یا کارت پرسنلی با طرح‌های متفاوت را در هر بار گردش دستگاه به صورت دو رو چاپ کنید. همچنین این قابلیت به شما امکان چاپ اطلاعات متغیر را می‌دهد. یعنی می‌توانید در هر نسخه چاپی خود اطلاعات متغیری را چاپ کنید این اطلاعات می‌تواند شماره سریال یا نام گیرنده یا تصویر هر فرد باشد. این ویژگی چاپ دیجیتال، "سفارشی ساختن"(Customization) نامیده می‌شود.

  در چاپ دیجیتال هزینه چاپ به تیراژ نسخه‌های چاپی بستگی ندارد و برای هر برگ چاپ شده مقدار ثابتی است.

  ضایعات کاغذ و دیگر مواد شیمیایی در این نوع چاپ، کمتر است چرا که نیازی به تنظیمات رنگ و دیگر تنظیمات چاپی، در حین چاپ نیست.

  به دلیل مزیت‌های ذکر شده در چاپ دیجیتال مانند عملکرد بهینه دستگاه‌ها و نرم افزارهای آن در مراحل چاپ، امکان چاپ در تیراژهای پایین و بالا (در حد افست)، سرعت بالا و سهولت کار در چاپ، بالا رفتن کیفیت و کاهش بسيار زياد زمان چاپ، کاهش مدت زمان آماده سازی و کم شدن ضایعات کاغذ و .... این نوع چاپ نسبت به چاپ افست بیشتر مورد استقبال قرار گرفته ‏است.‏‎

  از سال ۲۰۱۰ کاربرد تکنولوژی نانو در جوهر و سیستم پاشش، باعث ‏بهتر شدن کیفیت، سرعت و هزینه تولید محصولات چاپ دیجیتال شده است.

  خانه طراحان سام با بهره‌گیری از دستگاه ها و نرم افزارهای به روز ِچاپ و مدیریت رنگ، بهترين ‏كيفيت را در محصولات چاپ دیجیتال ورقی ارائه مي‌كند.

  دسته بندی خدمات چاپ دیجیتال

  انواع خدمات چاپ دیجیتال در شرکت خانه طراحان سام به شرح زیر است:

  • چاپ انواع کارت ویزیت
  • چاپ کارت دعوت (کارت پستال)
  • چاپ کاتالوگ
  • چاپ بولتن
  • چاپ بروشور
  • چاپ پوستر
  • چاپ تراکت دیجیتال
  • چاپ لیبل(برچسب)
  • چاپ ست اداری
  • چاپ تگ
  • صحافی

  جنس دیجیتال ورقی، ابعاد، گرماژ و ماندگاری چاپ

  جنس مدیای چاپ برای چاپ دیجیتال ورقی به نوع محصول آن (کارت ویزیت، کارت دعوت، کاتالوگ، بروشور و...) بستگی دارد در هر محصول از چاپ دیجیتال ورقی ابعاد و گرماژ متفاوت است.

  اگر در چاپ دیجیتال از روکش سلفون یا لمینت بر روی متریال چاپی استفاده شود مقاومت و ماندگاری آن افزایش می‌یابد.

  کاربرد چاپ دیجیتال ورقی

  • استفاده از چاپ دیجیتال ورقی برای چاپ ست اداری مانند انواع کارت ویزیت در جنس‌های کتان و گلاسه با روکش‌های سلفون و لمینت، سربرگ، پاکت نامه، برگه یادداشت جهت انجام امور اداری و مکاتبات با دفاتر، ارتباط با شرکت ها، ادارات و ...
  • استفاده از چاپ دیجیتال برای چاپ انواع کارت دعوت یا کارت پستال برای تبریک مناسبت‌ها، اعلام تسلیت و دعوت از اشخاص برای رویداد‏های خاص مانند عروسی، تولد، جشن‌ها، عزاداری‌ها، جلسه های کاری و ...
  • کاربرد چاپ دیجیتال برای چاپ کاتالوگ، تراکت، بولتن، بروشور در سایزهای مختلف جهت معرفی و اطلاع رسانی در حوزه‌ تولید و خدمات
  • استفاده از چاپ دیجیتال ورقی برای چاپ پوستر اعلان خبر و اطلاع رسانی در مورد رویدادها و موضوعات مختلف
  • استفاده از چاپ دیجیتال برای چاپ تگ و لیبل(برچسب) جهت نشان دادن نام، برند و دیگر اطلاعات تجاری یک شرکت، قیمت، مشخصات و دستورالعمل یک محصول

  مزایا و معایب چاپ دیجیتال ورقی

  • امکان چاپ با تیتراژ محدود حتی یک عدد یا در تیراژ بالا( در حد افست) با هزینه کم
  • چاپ نمونه رنگ قبل از چاپ
  • سرعت و سهولت بیشتر کار در چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست
  • کم بودن مدت زمان آماده سازی چاپ دیجیتال ورقی نسبت به چاپ افست
  • چاپ هر نسخه از محصول چاپی متفاوت با نسخه قبل
  • وابسته نبودن هزینه چاپ به تیراژ نسخه‌های چاپی در چاپ دیجیتال و ثابت بودن مقدار آن برای هر برگ چاپ شده
  • امکان تغییرات در هر مرحله چاپ و چاپ اطلاعات متغیر
  • کاهش ضایعات کاغذ و دیگر مواد شیمیایی در این نوع چاپ

  معایب چاپ دیجیتال ورقی :چاپ دیجیتال برای کارهای چاپی با تیراژ بالا دارای قیمت بیشتری است

  مراحل تولید چاپ دیجیتال ورقی و نحوه نصب آن

  چاپ دیجیتال ورقی در مجموعه خانه طراحان سام توسط بهترین و به‌روز ترین دستگاه های معتبر دنیا از جمله Konica و دیگر برندهای معتبر دنیا انجام می شود.

  مراحل سفارش چاپ دیجیتال ورقی

  برای سفارش خدمات چاپی دیجیتال بایستی مشتری فایل خود را در فرمت هایTiff و PSD به صورت لایه بسته به ما ارسال نماید.

  پس از ارسال فایل توسط مشتری و بررسی توسط اپراتور، سفارش ثبت شده و زمان انجام کار و تحویل محصول پس از بررسی مقدار کار چاپ (محاسبه بر اساس متراژ)، ابعاد و جنس کاغذ و روکش، حجم، اندازه و تعداد کار به مشتری اعلام می‌گردد (این زمان از یک ساعت تا یک روز متفاوت است).

  نحوه ارسال چاپ دیجیتال ورقی

  ارسال چاپ و خدمات دیجیتال ورقی به تمام نقاط تهران با استفاده از آژانس، خدمات حمل و نقل اینترنتی و پیک موتوری انجام می‌گیرد و همچنین ارسال به کلیه شهرهای جهان و ایران از طریق زمینی، دریایی و هوایی امکان پذیر است.

  قیمت چاپ دیجیتال ورقی

  قیمت خدمات چاپی بر اساس زمان چاپ، نوع محصول، جنس کاغذ، ابعاد، گرماژ و روکش و ... محاسبه می‌گردد.

  برای اطلاع از قیمت چاپ دیجیتال ورقی از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان واحد فروش ما در ارتباط باشید.

                           سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام