چاپ بروشور (Brochure Printing)   • بروشور چیست؟

    بروشور‎(brochure) ‎ دفترچه یا برگه‌ای است که از چند قسمت تا خورده و از جنس گلاسه در ابعاد مختلف از جمله a3, a4 و a5 چاپ می‌شود.

    استفاده از کاغذهایی که دارای کیفیت بالایی هستند مانند کاغذهای گلاسه در چاپ بروشور باعث می‌شوند رنگ ها به خوبی نمایش داده شده و باعث افزایش اعتبار بروشور و به دنبال آن اعتبار شرکت شود.

    بروشور برای ‏ارائه توضیحات کاملی درباره یک محصول به کار می‌رود که کالانما نیز نامیده می‌شود. یک کاربر پس از خواندن بروشور محصول، می‌تواند از آن محصول استفاده نماید. در چاپ بروشور نمی‌توانید چند محصول را با هم تبلیغ کنید و فقط باید اطلاعات یک محصول روی بروشور درج شود و این وجه تمایز کاتالوگ و بروشور است.

    بروشورها در واقع اطلاعات مفید، سودمند و به صورت خلاصه‌ای هستند که برای بیننده جذاب است و در صورت داشتن طراحی زیبا و کیفیت بالا می‌تواند نظر مشتریان را جلب کند.

    چاپ بروشور گلاسه، نیز همانند دیگر عوامل تبلیغاتی جزو موثرترین عواملی است که می‌تواند به سرعت، کسب و کار شما را به جلو هدایت کند.

    چاپ بروشور دیجیتال

    چاپ بروشور یکی از انواع بازاریابی است که برای راه اندازی یک تجارت بزرگ و یا توسعه تجارت کوچک کاربرد دارد و می‌توان بروشورهای بسیار باکیفیتی را با استفاده از چاپ بروشور دیجیتال و بدون نیاز به سرمایه گذاری و بودجه بالا به چاپ رساند و سازمان را ارتقا داد.

    طراحی بروشور باید چگونه باشد؟

    طراحی بروشور برای معرفی کمپانی‌ها و فعالیت های آن‌ها بسیار مهم است اما بزرگی و کوچکی بروشور نمی‌تواند نشان دهنده خوب یا بد بودن آن باشد. یک بروشور هر چقدر هم که بزرگ باشد اگر بر روی یک کاغذ نامناسب چاپ شود و طراحی خوبی نداشته باشد، تاثیر چندانی بر روی مشتری نمی‌گذارد.

    پرکاربردترین کاغذ برای چاپ بروشور چیست؟

    کاغذ چاپ بروشور به دو صورت مات و براق در اختیار شما قرار داده می شوند. برای افزایش مقاومت و ماندگاری بروشور از سلفون یا لمینت مات یا براق استفاده می‌شود که موجب مات و یا براق شدن بروشور شما خواهد شد. استفاده از بروشورهای براق به علت جلا و درخشش زیاد می‌تواند باعث جلب نظر بیشتری شود.

    بهتر است برای چاپ بروشورهایی که دارای پیش زمینه و طرح های تیره هستند از روکش سلفون یا لمینت براق و برای بروشورهایی که دارای طرح و زمینه روشن هستند ازسلفون یا لمینت مات بر روی بروشور استفاده کرد این پوشش از ترک خوردن در هنگام تا کردن بروشور جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود بروشور در طول مدت زیاد کیفیت اولیه خود را حفظ کرده و ماندگاری بیشتری داشته باشد.

    چاپ بروشور رنگی

    عموما بروشورهایی که به صورت تماما رنگی می‌باشند را بروشورهای رنگی می‌نامند و بر روی کاغذهای گلاسه چاپ می‌شوند.

    چاپ دیجیتال بروشور با جوهرهای بسیار مرغوب مناسب ترین گزینه برای چاپ بروشورهای رنگی در تیراژ پایین و دریافت آن در کوتاه ترین مدت با بهترین کیفیت ‏است.

    برای چاپ بروشورهای رنگی با رنگ های متنوع و زیاد از کاغذهای گلاسه ای که دارای گرماژ بالاتری هستند استفاده می‌شود.

    بروشورها را در سایز دلخواه آماده و به صورت 2لت و یا 3لت و یا بیشتر چاپ می‌کنند. معمول ترین شکل بروشور به صورت 2رو رنگی، 3 لت و با 2 خط تا است.‏

    این بروشورها خط تا خورده و تعداد لت در واقع تعداد صفحات ایجاد شده توسط خط تا می باشد.

    اقدامات لازم قبل از چاپ بروشور

    قبل از اقدام به چاپ بروشور لازم است که محتوای داخل آن را حتما چک کنید. چک کردن بروشور باید با دقت انجام گیرد. چک کردن متن، خطاها، خط های برش و تا، چک کردن صفحات و ... اقداماتی است که قبل از چاپ باید انجام شود. با چاپ بروشور در تیراژهای بالا می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید.

    هنگامی که تصمیم به چاپ بروشور کردید، سعی کنید تعداد درخواست چاپ بروشورهای خود را بالا در نظر بگیرید، در این صورت می توانید با یکبار هزینه تعداد بسیار زیادی بروشور داشته باشید و این یعنی صرفه جویی در هزینه.

    چاپ بروشور دو لت

    بروشور 2 لت دارای یک خط تا می‌باشد.

    بروشور دو لت معمولا با ابعاد گسترده کاغذ گلاسه a3 ( ابعاد هرلت در ابعاد کاغذ a4 )، کاغذ گلاسه a4( اندازه هر لت در ابعاد کاغذ a5 )، ابعاد گسترده کاغذ a5( اندازه هر لت در ابعاد کاغذa6 ) به صورت یک رو یا دورو رنگی به چاپ می‌رسد.

    از آنجایی که بروشورها دائم در حال باز و بسته شدن هستند هنگام تا کردن و یا باز و بسته شدن ممکن است خط تا ترک بخورد به همین دلیل از روکش سلفونی یا لمینتی بر روی بروشور استفاده می شود. این روکش ها طبق نظر مشتری می تواند مات یا براق باشد.

    چاپ بروشور سه لت

    بروشور سه لت دارای دو خط تا می‌باشد و پر طرفدار است.

    سایز این بروشورها در زمان چاپ بروشور اغلب در ابعاد گسترده کاغذ گلاسه a4 با گرماژ 100 تا 300 گرم است و پس از چاپ، بروشور ۲ خط تا خورده و به سه قسمت مساوی تقسیم می‌شود و اندازه هر لت 9.9*21 سانتی متر است و یا چاپ در ابعاد گسترده کاغذ a3 (اندازه هر لت 14*29.7 سانتی متر) انجام می گیرد. به این بروشورها علاوه بر بروشور ۳ لتی بروشور ۶ صفحه ای نیز گفته می شود.

    برای افزایش مقاومت بروشور 3 لت در هنگام تا کردن و جلوگیری از ترک خوردگی روی آن روکشی از سلفون و لمینت به صورت مات یا براق کشیده می‌شود.

    برای سفارش چاپ بروشورهای دو یا سه لتی حتما باید ترتیب قرار گرفتن صفحات و جهت تا خوردن بروشور از جانب مشتری مشخص شود.

    نوع دیگری از بروشورها نیز موجود است که خط تا ندارند و به اصطلاح به آنها تک لت می‌گویند.

    اغلب از بروشورها برای فروش یک محصول و یا برای ارائه خدمات چاپ بروشور استفاده می‌شود. اگر شما نیز جزو سرمایه گذارانی هستید که می خواهید بروشور را در تبلیغات خود قرار دهید، پیشنهاد می‌کنیم که چند بروشور مختلف را برای هر یک از محصولات خود به صورت جداگانه به کار ببرید.

    چاپخانه بروشور خانه طراحان سام با کیفیت بسیار زیاد باعث می‌شود محصول شما در ذهن مشتری ماندگار بماند و نوعی رقابت با دیگر برندهایی که در راستای شما فعالیت می کنند محسوب شود. چاپ بروشور پیام شما را به مشتری می‌رساند و نمایانگر محصولات و خدماتی هستند که شما ارائه می‌دهید. کیفیت و زیبایی بروشور را در مرحله اول قرار دهید چرا که کیفیت بروشور نشان دهنده کیفیت کسب و کار شماست. بروشورهایی که توسط شما به بازار ارائه می‌شوند در واقع چهره کمپانی شما در بازار مشخص می‌کنند.

    انواع چاپ بروشور در خانه طراحان سام


    چاپ بروشور

    بروشورها از لحاظ تعداد لت‌ها(دو لت، 3 لت، 4 لت و تک لت)، گرماژ، ابعاد(A3، A4، A5) و نوع روکش(سلفون و لمینت) انواع مختلفی دارند.

    چاپ بروشور A3

    ابعاد بروشور A3 به صورت 29.7*42 سانتی‌متر است و این بروشور جنسی از گلاسه دارد که در گرماژ 100 تا 300 گرم یافت می‌شود.

    برای چاپ جلد بروشور بهتر است از کاغذهایی با گرماژ بالاتر استفاده شود. جهت افزایش استحکام و ماندگاری در هنگام تا شدن بروشور بهتر است از پوشش‌ مات و براق سلفونی یا لمینتی استفاده ‌شود.

    بروشور A3 در هر تعداد تیراژی با تعداد لت مورد نظر مشتری به چاپ می‌رسد.

    چاپ بروشور A4

    چاپ این نوع بروشور از جنس گلاسه در ابعاد 21*29.7 سانتی‌متر با همان گرماژ کاغذ بروشور A3 (100 تا 300 گرم) انجام می‌گیرد.

    برای افزایش طول عمر و دوام بروشور از روکش سلفون و لمینت به صورت مات یا براق طبق نظر و سلیقه مشتری بر روی بروشور استفاده می‌شود.

    بروشور با روکش براق جذابیت بیشتری برای مخاطبان دارد. چاپ بروشور به صورت 2 لت، 3 لت و 4 لت مطابق خواست مشتری و حجم اطلاعات انجام می‌گیرد.

    چاپ بروشور A5

    کاغذ بروشور A5 از جنس گلاسه بوده و در ابعاد 14.8*21 سانتی‌متر از 100 تا 300 با تعداد لت متفاوت با توجه به نوع کسب و کار و سفارش مشتری چاپ می‌گردد.

    برای افزایش مقاومت، ماندگاری و حفظ کیفیت بروشور در طولانی مدت از روکش‌های سلفونی و لمینتی به صورت مات و براق استفاده می‌شود. گلاسه کاغذی زیبا و براق است که در جلب توجه مخاطب تاثیر بسزایی دارد.

    جنس بروشور، ابعاد، گرماژ و ماندگاری چاپ

    در چاپ بروشور نیز مانند چاپ کاتالوگ و چاپ تراکت از کاغذ استفاده می‌شود. مرغوب ترین کاغذهایی که در چاپ بروشور می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، کاغذهایی از جنس گلاسه هستند.

    کاغذ مورد استفاده در چاپ بروشور تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت و ماندگاری بروشور دارد. این کاغذ در واقع تصویری از محصول شما را به نمایش می گذارد و در ابعاد A3، A4 ، A5 چاپ می‌شود.

    کاغذ چاپ بروشور بر حسب گرم از گرماژ 100 تا 300 گرم یافت می‌شود و با توجه به نوع کسب و کار از چاپ بروشور با گرماژ مختلف استفاده می‌شود.

    استفاده از بروشورهایی که دارای کاغذی به نسبت ضخیم تر از دیگر بروشورها هستند، حرفه ای تر هستند.

    کاغذهایی که در چاپ بروشور رنگی استفاده می‌شوند باید با کیفیت بسیار بالایی به چاپ برسند.

    برای چاپ بروشور ارزان با رنگ های بسیار زیاد و متنوع و همچنین چاپ جلد بروشور حتما باید از کاغذهای گلاسه ای که دارای گرماژ بالاتری هستند استفاده کرد، این کاغذ کیفیت بسیار بالای بروشور شما را تضمین خواهد کرد. هر چقدر گرماژ یک کاغذ کمتر باشد قیمت آن نیز به نسبت کمتر خواهد بود.

    برای افزایش مقاومت و ماندگاری بروشور همچنین حفظ رنگ و کیفیت آن در طولانی مدت و جلوگیری از ترک خوردن هنگام تا کردن از روکش سلفون یا لمینت به صورت مات و براق استفاده می‌شود.

    کاربرد چاپ بروشور

    • چاپ بروشور تبلیغاتی برای معرفی سریع شرکت‌های بزرگ و تبلیغ محصول و خدمت یک شرکت جهت ایجاد وجه خاص رقابتی
    • خواندن بروشور محصول می‌تواند علاوه بر کسب اطلاعات کامل، تمایل بیشتری برای خرید محصول در مشتری ایجاد کند
    • تبلیغات نمایشگاه‌ها و فضای خارجی
    • چاپ بروشور دیجیتال برای معرفی نام تجاری، انتقال تمامی فعالیت ها، نشانی پستی و اینترنتی و پیشنهادهای دوره ای خود به مخاطبان
    • چاپ بروشور گلاسه برای اطلاع رسانی به مخاطبان درباره شرح کلی، موضوع های مورد بحث و روز و ساعت برگزاری سمینار
    • چاپ بروشور اختصاصی با تعداد لت زیاد و پخش در همایش‌ها، سمینارها و جلسات مختلف برای معرفی و شرح ریز جزئیات و مشخصات دقیق کالا، محصول و خدمت جهت افزایش فروش

    مزایا و معایب چاپ بروشور

    • طرح، ابعاد و گرماژ و تعداد لت متنوع
    • چاپ بروشور ارزان بدون نیاز به بودجه زیاد و ارتقای سازمان با بودجه کم
    • چاپ با سرعت زیاد در کمترین زمان و بالاترین کیفیت
    • چاپ بروشور تیراژ پایین
    • تبلیغات و انتشار تعداد زیادی بروشور در کوتاه‌ترین زمان و جلب نظر مشتری
    • چاپ بروشور گلاسه با طراحی زیبا، درخشنده، براقیت و جلای زیاد
    • استحکام بالا در برابر ترک خوردن هنگام تاشدن بروشور
    • حفظ جلوه‌ی طرح مورد نظر و رنگ‌بندی چشم نواز
    • هدایت کسب و کار به سمت جلو و پیشرفت در کسب و کار
    • ماندگار شدن محصول در ذهن مشتری
    • رقابت با دیگر برندها
    • رساندن پیام شرکت به مشتری
    • نمایانگر محصولات و خدمات ارائه شده

    مراحل تولید چاپ بروشور و نحوه نصب آن

    در چاپ دیجیتال بروشور، پس از چاپ فایل طراحی شده در دستگاه دیجیتال، فرآیند ایجاد خط تا و تا ‏کردن، براساس تعداد تاهایی که باید ایجاد شود، بوسیله دستگاه کریزینگ (ایجاد خط تا) انجام می‌شود‎.‎

    رایج ترین مدل بروشور، بروشور سه لت می‌باشد به این صورت که دو تا خط تا روی کاغذ A4 انداخته می‌شود و کاغذ از دو قسمت راست و چپ تا میخورد. برای اینکه بتوانیم انواع محصولات و توضیحات آنها را به مخاطب معرفی کنیم بروشور سه لتی فضای زیادی دارد.

    بهتر است سایز و اندازه لت ها نیز با یکدیگر هماهنگ باشند. به این منظور اندازه کاغذ را باید به طور مساوی بین لت ها تقسیم بندی کرد. دقت داشته باشید که هر کدام ازلت ها باید 4 میلی متر از کناره ها و خط تا فاصله داشته باشند تا نوشته ها به درستی نمایش داده شوند.

    پس از تعیین اندازه بروشور، نوع چاپ را نیز مشخص کنید چرا که نوع چاپ به اندازه بروشور بستگی دارد.

    و در آخر برای مقاومت بیشتر محصول بروشور می‌توان از روکش لمینت یا سلفون با توجه به درخواست مشتری استفاده کرد.

    مراحل سفارش چاپ بروشور

    برای سفارش چاپ بروشور گلاسه بایستی مشتری فایل بروشور خود را در فرمت هایTiff و PSD به صورت لایه بسته به ما ارسال کند.

    پس از ارسال فایل توسط مشتری و بررسی توسط اپراتور، سفارش ثبت شده و زمان انجام کار و تحویل محصول پس از بررسی مقدار کار چاپ (محاسبه بر اساس متراژ)، ابعاد و جنس کاغذ و روکش، حجم، اندازه و تعداد کار به مشتری اعلام می‌گردد (این زمان از یک ساعت تا یک روز متفاوت است)

    نحوه ارسال چاپ بروشور

    ارسال بروشور به تمام نقاط تهران با استفاده از آژانس، خدمات حمل و نقل اینترنتی و پیک موتوری انجام می‌گیرد و همچنین ارسال به کلیه شهرهای جهان و ایران از طریق زمینی، دریایی و هوایی امکان پذیر است.

    شرکت خانه طراحان سام بزرگترین مرکز چاپ بروشور در ایران با خدمات فوق حرفه‌ای چاپ می‌باشد.

    منابع مرتبط: Brochure - Wikiwand    سوالات متداول


    در شرکت خانه طراحان سام چاپ بروشور در چه انواعی چاپ می‌شود؟

    در شرکت خانه طراحان سام چاپ بروشور در چه انواعی چاپ می‌شود؟

    بروشورها از لحاظ تعداد لت‌ها(دو لت، 3 لت، 4 لت و تک لت)، گرماژ، ابعاد(A3، A4، A5) و نوع روکش(سلفون و لمینت) انواع مختلفی دارند. در خانه طراحان سام چاپ بروشور در سه نوع A3,A4 و A5 چاپ می‌شود.

    چطور می‌توانم در چاپخانه سام سفارش بروشور دهم؟

    چطور می‌توانم در چاپخانه سام سفارش بروشور دهم؟

    برای سفارش چاپ بروشور گلاسه بایستی مشتری فایل بروشور خود را در فرمت هایTiff و PSD به صورت لایه بسته به ما ارسال کند.

    پس از ارسال فایل توسط مشتری و بررسی توسط اپراتور، سفارش ثبت شده و زمان انجام کار و تحویل محصول پس از بررسی مقدار کار چاپ (محاسبه بر اساس متراژ)، ابعاد و جنس کاغذ و روکش، حجم، اندازه و تعداد کار به مشتری اعلام می‌گردد (این زمان از یک ساعت تا یک روز متفاوت است)

   • قیمت چاپ بروشور

    قیمت چاپ بروشور بر اساس زمان، نوع کاغذ و روکش، تعداد لت و ... محاسبه می‌گردد.

    برای اطلاع از هزینه چاپ بروشور و همچنین سفارش چاپ بروشور از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان واحد فروش ما در ارتباط باشید.

                             سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام

 • نمونه کار بروشور

  نمونه کار بروشور

  چاپ دیجیتال بروشور

  چاپ دیجیتال بروشور

  چاپ بروشور سه لت

  چاپ بروشور سه لت

 محصولات مرتبط:

 

تحویل سریع

تحویل سریع

خدمات 24 ساعته

خدمات 24 ساعته

تضمین بهترین کیفیت

تضمین بهترین کیفیت

ماشین آلات به روز

ماشین آلات به روز

ظرفیت بالای تولید

ظرفیت بالای تولید

مناسب ترین قیمت

مناسب ترین قیمت

مدیریت رنگ حرفه ای

مدیریت رنگ حرفه ای