تابلو مغازه

تابلو مغازه یا تابلو سردر مغازه
تابلو مغازه یا تابلو سردر مغازه

راه‌های زیادی برای تبلیغ کسب و کار شما وجود دارد، روش‌هایی که می‌توانند بسیار هزینه بر باشند یا روش‌هایی که می‌توانند بسیار موثر باشند. تابلو سر در مغازه از موثرترین و کم هزینه‌ترین روش‌های تبلیغاتی است. تابلوی تبلیغاتی مغازه برای مشتریان بالقوه یادآور این است که شما به طور دائمی در آن محل حضور دارید. برای طراحی و ساخت تابلو مغازه برخی نکات را باید رعایت کنید که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

مزیت‌های نصب تابلو سر در مغازه

جلب توجه با تابلوی مغازه

ساده‌ترین کاربرد تابلو تبلیغاتی این است که کسب و کار شما را مورد توجه قرار می‌دهد. اگر تابلو سر در مغازه جذاب، خاص و چشم نواز باشد توجه بسیاری از افراد را به خود جلب و آن‌ها را تشویق به ورود به مغاره می‌کند.

مشخص شدن محل کسب و کار

حدود ۸۵ درصد مشتریان شما کسانی هستند که در نزدیکی کسب و کار شما هستند، با عبور از کنار مغازه شما برای رفتن به مدرسه یا محل کار به طور دائم به آن‌ها یادآوری می‌شوید. اگر رهگذران ندانند که شما در کدام قسمت از خیابان فعالیت می‌کنید به مغازه شما نخواهند آمد. مشتریان شما تنها افراد محلی نیستند که سال‌ها از شما خرید کرده اند، عده‌ای ممکن است برای اولین به آن منطقه آمده‌اند و اگر متوجه حضور مغازه شما نشوند، به راحتی از کنار مغازه شما عبور خواهند کرد.

متمایز از رقبا

اگر مغازه شما در یک خیابان شلوغ است، اگر در کنار مغازه شما مغازه‌های دیگری نیز فعالیت می‌کنند، نصب تابلو برای مغازه، شما را از سایرین متمایز می‌کند. تابلوهایی که دارای طراحی خاصی هستند، مردم را تشویق می‌کنند تا از مغازه شما دیدن و خرید خود را انجام دهند.

تبلیغات مقرون به صرفه

در دنیای تبلیغات روش‌های متنوعی برای تبلیغات کسب و کار شما وجود دارد، از آگهی رادیویی تا تیزر تلویزیونی تا بیلبورد در خیابان‎ها، چاپ بروشور‌ها و کاتالوگ‌ها، همگی راه‌های تبلیغات کسب و کار و خدمات شما هستند. اما برای این گونه از تبلیغات باید هزینه زیادی را پرداخت کنید و به یک سرمایه‌گذاری زیادی نیاز دارید.

تابلوهای تبلیغاتی که بر سر در مغازه‌ها نصب می‌شوند، نه تنها در طولانی مدت می‌توانند کسب و کار و محصولات شما را معرفی کنند، بلکه با هزینه بسیار کم تا مدت‌ها می‌توانید از آن‌ها به عنوان تبلیغ استفاده کنید. هرگز نباید به این موضوع فکر کنید که تابلو سر در مغازه بعد از مدتی ممکن است یکنواخت شده و کسی آن را نبیند.

در یک محله هر ساله تعدادی از افراد جدید جابجا شده و جای خود را به ساکنین جدیدتر می‌دهند. از این رو شما به طور منظم با مشتریان بالقوه جدید روبرو خواهید شد و تابلوی تبلیغاتی می‌تواند مانند روز اول مشتریان زیادی را جذب کند.

افزایش فروش

آنچه افراد را ترغیب به تبلیغ کسب و کار خود می‌کند، افزایش فروش است. طی تحقیقاتی که انجام شده است، نزدیک به ۴۵ درصد از افرادی که از مغازه شما خرید می‌کنند یا از خدمات شما استفاده می‌کنند، بدون هیچ گونه شناختی از وجود مغازه و تنها با دیدن تابلوی سر در مغازه، وارد مغازه می‌شوند. از این نظر می‌توان گفت تابلو سر در مغازه می‌تواند تاثیر مستقیمی بر افزایش فروش داشته باشد. با دیدن تابلو توسط مشتری، ورود او به مغازه، دیدن اجناس و خدمات، می‌توانید فروش خود را به سادگی انجام دهید.

نکات مهم در طراحی و ساخت تابلو سر در مغازه

توجه به کسب و کار

تابلو مغازه برای اطلاع‌رسانی و ترغیب رهگذران به داخل شدن مغازه نصب می‌شود. بنابراین باید در طراحی اولیه این موضوع را در نظر بگیرید که آنچه در مغازه به فروش می‌رسد در تابلو منعکس شود. مغازه شما دارای چیدمان و تزیینات خاصی است که می‌تواند به تابلو نیز منتقل شود. به نوعی تابلو سر در مغازه منعکس کننده برند و کسب و کار شما است.

تابلو باید به رهگذران ایده‌ای از داخل مغازه را منعکس کند، این تابلوها به خوبی می‌توانند به مردم بگویند که شما چه کسب و کاری دارید. انتخاب طرح‌های گرافیکی کوچک روی تابلو کمک می‌کند تا به مخاطبان بگویید که دقیقا چه کاری انجام می‌دهید، یک فنجان با بخار، نشان دهنده یک کافی شاپ است و یک سرنخ خوب برای کسانی است که به دنبال کافی شاپ هستند.

فونت ها

تابلوی مغازه باید توجه مردم را چه در حال قدم زدن و چه در حال رانندگی جلب کند. بنابراین فونت انتخابی باید بزرگ، واضح و پر رنگ باشد. فونت باید خیلی سریع قابل خواندن باشد چرا که رهگذران به قدری زمان ندارند تا بایستند و تابلو را با دقت بخوانند. بیشتر کسب و کارها برای تابلو مغازه خود فونت‌های غیرمعمول و فانتزی را انتخاب می‌کنند گرچه آن‌ها بسیار زیبا هستند اما خواندن آن‌ها برای تمام افراد امکان‌پذیر نیست. در واقع مخاطب ممکن است از نظر زیبایی تابلو را ببیند اما وقتی نفهمد که چه چیزی نوشته شده است، عملا فایده‌ای نخواهد داشت.

1. یک فونت خوانا را انتخاب کنید
2. از انتخاب فونت‌هایی که پیچیده و شکسته هستند، خودداری کنید
3. حروف نباید خیلی چسبیده به هم باشند، باید کمی فاصله وجود داشته باشد تا فضای روی تابلو خیلی شلوغ نشود
4. سایز فونت را معقول انتخاب کنید نه خیلی ریز و نه بیش از اندازه بزرگ باشد.
5. در جاگذاری حروف به تصاویر یا لوگوی روی تابلو نیز دقت کنید.

رنگ ها

به رنگ تابلو و فونت‌ها فکرکنید. رنگ را در نور مستقیم خورشید یا در تاریکی در نظر بگیرید. به رنگ تابلوهای مغازه‌های کناری نگاه کنید. اگر همه تابلو‌ها از یک رنگ خاص هستند، شما یک رنگ متمایز را انتخاب کنید. این موضوع می‌تواند تابلوی شما را خاص کرده و بیشتر دیده شود. رنگ می‌تواند در شکست یا موفقیت تابلو تاثیر مهم داشته باشد. همچنین می‌تواند در رفتار و تصمیم گیری‌های افراد موثر باشد. چرا که به عنوان یک عامل بصری می‌تواند افراد را به خوبی ترغیب به ورود مغازه کند. رنگ‌های مختلف واکنش‌های متفاوتی را در افراد ایجاد می‌کنند که با توجه به کسب و کاری که دارید، باید رنگ تابلو مغازه را انتخاب کنید.

1. قرمز: رنگ قرمز شمارا گرسنه می‌کند، فشارخون و ضربان قلب شما را بالا می‌برد. بنابراین برای مغازه‌هایی که در حوزه مواد غذایی فعالیت می‌کنند، از جمله رستوران‎ها، فست فودها، بستنی فروشی‌ها و سایر مغازه‌ها، یک تابلو تبلیغاتی به رنگ قرمز را انتخاب کنید.
2. آبی: از آنجایی که آبی آرامش و امنیت را با خود منتقل می‌کند اگر کسب و کاری دارید که باید حس اعتماد را در مخاطب ایجاد کنید، تابلو تبلیغاتی را با رنگ آبی طراحی کنید.
3. سبز: رنگ سبز حس سلامتی را انتقال می‌دهد، اگر مغازه شما در زمینه خرید و فروش محصولات یا تجهیزات سلامتی فعالیت می‌کند، تابلو تبلیغاتی سبز رنگ بسیار مفید خواهد بود.
4. نارنجی و زرد: این رنگ‌های شاد هیجان را در خریداران ایجاد و کمک می‌کنند تا فروش خود را افزایش دهید.
5. مشکی: برای اثبات خود در کسب وکار تابلو با رنگ مشکی می‌تواند موثر باشد. اما رنگ مشکی باید کمتر در تابلو استفاده شود.

تابلو مغازه باید یک کنتراست مناسب بین پس زمینه و نوشته داشته باشد تا حروف روی تابلو قابل خواندن باشند. بهترین کنتراست روی تابلو پس زمینه تیره با حروف روشن یا بالعکس است. در انتخاب رنگ حروف و پس زمینه از انتخاب رنگ‌هایی که نزدیک به هم هستند خودداری کنید. در صورت انتخاب رنگ‌های نزدیک به هم باید سایه اضافه کنید تا خواندن را آسان‌تر کند.

طرح

این طراحی است که به فونت، رنگ، لوگو و برند شما جان می‌دهد. اگر می‌خواهید تغییر خاصی در کسب و کار خود ایجاد کنید، از طراحی تابلو شروع کنید. با پایبندی به لوگو و نوع فعالیت خود تنها با طراحی‌های خلاقانه می‌توانید با به روزرسانی ظاهری تابلو سر در مغازه توجه رهگذران را به خود جلب کنید. به هنگام طراحی تابلو باید به تابلوهای مغازه‌های اطراف توجه داشته باشید تا در میان رقبا متمایز باشید. از رنگ‌های متفاوت با سایر تابلوها استفاده کنید، روشنایی از دیگر راه‌هایی است که کمک می‌کند تابلوی مغازه منحصربه فرد و جذاب‌تر به نظر برسد.

متریال

در انتخاب متریال باید به شرایط آب و هوایی فکر کنید، مقاومت در برابر سرما و گرما، باد و باران، از مهم‌ترین دلایل انتخاب متریال است. در کنار متریال‌های قدیمی امروزه متریال‌های جدید نیز به بازار عرضه شده‌اند که طیف گسترده‌ای از نیازهای شما را برطرف می‌کنند.

اندازه

از دیگر فاکتورهای مهم در انتخاب تابلو سر در مغازه سایز تابلو است. قبل از طراحی باید فضای نصب تابلو را مشخص و با دقت اندازه گیری کنید. این فضا است که به شما می‌گوید تابلو باریک باشد یا پهن. اگر می‌خواهید تابلوی مغازه شما از فاصله دور نیز قابل روئت باشد و حروف آن قابل خواندن باشد، باید در سایز بزرگ ساخته شود.

سخن پایانی

اگر قصد دارید کسب و کار خود را رونق دهید، یک تابلو بر سر در مغازه خود نصب کنید. پس از مدت کوتاهی شاهد افزایش مشتریان خواهید شد. آنچه در طراحی و اجرای تابلوی مغازه اهمیت دارد، توجه به نوع فعالیتی است که دارید. تنوع در متریال برای ساخت تابلو مغازه بسیار زیاد است، برای جلوگیری از سردرگمی بهتر است با دریافت یک مشاوره، بهترین متریال را متناسب با فضا، شرایط آب و هوایی و شغل خود انتخاب کنید.

از رایج‌ترین انواع متریالی که می‌توانید برای تابلوهای مغازه انتخاب کنید می توان به اکرولیک، آلومینیوم، وینیل و سایر موارد اشاره کرد که هر یک با توجه به مزایا و معایبی که دارند، می‌توانند انتخاب شما برای ساخت تابلو باشند.

مقالات مرتبط