چاپ کاتالوگ تبلیغاتی (Catalog Printing)   • چاپ کاتالوگ‎ ‎ابزاری مهم برای معرفی و اطلاع رسانی در حوزه‌ تولید و خدمات است. کاتالوگ‌ها ‏از تنوع زیادی در شکل، طرح، ابعاد و جنس‌های مختلف از جمله گلاسه هستند و صحافی کاتالوگ به صورت سیمی، منگنه، منگنه لوپ، چسب گرم و ... بر روی آن‌ها انجام می‌گیرد.

    کسب و کار همیشه به نسخه‌های فیزیکی مانند چاپ بروشور، کاتالوگ و دیگر ابزار بازاریابی مستقیم برای رسیدن به مشتریان متکی است.

    کاتالوگ ها، نوعی جزوه هستند که هدف آن‌ها آموزش و چشم اندازی در مورد سازمان، محصولات و خدمات شما برای مشتریان شما است. کاتالوگ‌هایی که به خوبی طراحی و چاپ شده باشند نه تنها اطلاعات را به خریدار می‌دهند، بلکه او را تبدیل به یک مشتری وفادار می‌کنند.

    از خدمات دیگر می‌توان به چاپ کاتالوگ ارزان، چاپ کاتالوگ فوری، چاپ کاتالوگ حرفه‌ای و چاپ کاتالوگ با کیفیت اشاره نمود.

    چاپ کاتالوگ ارزان

    چاپ کاتالوگ ارزان در حقیقت توسط کسب و کارهای مختلف به خصوص کسب و کارهای تازه تاسیس و کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد تا با هزینه کم، تبلیغات بر مشتری تاثیر بگذارد. مردم هنوز ترجیح می‌دهند اطلاعات محصول مورد نظرشان را قبل از خرید و یا قبل از استفاده بررسی کنند.

    چاپ کاتالوگ تبلیغاتی


    چاپ انواع کاتالوگ تبلیغاتی

    استفاده از راه‌های تبلیغاتی مانند کاتالوگ بخش بزرگی از کسب و کار برای شرکت‌های بزرگ به حساب می‌آید حتی کسب و کارهای کوچکتر نیز می‌توانند از این تکنیک بازاریابی و با استفاده از چند راهنمایی ساده چاپ کاتالوگی متناسب با نوع فعالیت خود را آغاز کنند.

    این کاتالوگ‌ها نه تنها باید توجه مشتریان بالقوه را جلب کنند، بلکه باید به چاپ برسند و حاوی اطلاعات مفید و سودمند باشند. کاتالوگ‌های تبلیغاتی هرچه خلاقانه‌تر طراحی شوند و مطالب مفیدتری داشته باشند تاثیرگذاری بیشتری در جذب مشتری و مخاطبان دارند.

    چاپ کاتالوگ فوری

    برای چاپ کاتالوگ فوری و در زمان کم بهترین انتخاب چاپ دیجیتال است. امروزه دستگاه‌های ‏دیجیتال می‌توانند ما را در ‏کم‌ترین زمان و با بالاترین کیفیت صاحب یک کاتالوگ حرفه‌ای کنند.

    چاپ کاتالوگ فوری با کمترین تیراژ ، ‏یکی دیگر از مزیت های چاپ دیجیتال کاتالوگ می‌باشد.‏ برای انجام این نوع از چاپ از پرینترهایی تحت عنوان پرینترهای لیزری استفاده می‌شود که زمان کمتری را نسبت به دیگر چاپ‌ها به خود اختصاص می‌دهد.

    چاپ کاتالوگ حرفه‌ای

    شرکت های چاپ دیجیتال عمدتا با استفاده از تکنیک های مختلفی که در چاپ کاتالوگ حرفه ای استفاده می‌کنند، سعی در جلب رضایت مشتریان خود دارند. در طراحی و چاپ کاتالوگ باید دقت زیادی داشت زیرا طراحی چاپ کاتالوگ باید نسبت به دیگر رقبا متفاوت تر بوده و ابعاد مختلفی از اطلاعات را به گونه‌ای حرفه ای در خود جای دهد، دارای مطالب طولانی، تکراری و کسل کننده نباشد، مطالب به صورت منظم و دقیق در صفحات چیده شود تا مخاطب گیج نشود، از تصاویر با رنگبندی مناسب و با کیفیت بالا استفاده شود.

    از آنجایی که کاتالوگ ها ممکن است به مدت بسیار طولانی در دست یک مشتری و یا حتی شرکتی که آن‌ها را سفارش داده است بمانند، در نتیجه ممکن است در طول زمان کیفیت اولیه خود را از دست بدهند. از اینرو کاغذهایی که برای چاپ کاتالوگ دیجیتال استفاده می‌شود را با پوشش هایی محافظت می‌کنند این پوشش‌ از نوع سلفون یا لمینت است که توسط دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود که بنا به درخواست مشتری می‌تواند مات یا براق باشد. پوشش لمینت از ترک خوردن در هنگام تا کردن کاتالوگ جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود در طول دراز مدت کیفیت اولیه خود را حفظ کند.

    انواع چاپ کاتالوگ در خانه طراحان سام


    چاپ دیجیتال کاتالوگ

    کاتالوگ از لحاظ تعداد صفحات، گرماژ، ابعاد و نوع روکش انواع مختلفی دارد.

    چاپ کاتالوگ A3

    کاتالوگ A3 با جنس گلاسه کاربردهای بسیاری در تبلیغات و بازاریابی دارد که در ابعاد 29.7*42 سانتی‌متر به چاپ می‌رسد.

    برای افزایش مقاومت و ماندگاری این کاتالوگ از پوشش‌های مات و براق با جنس سلفون و لمینت برای افزایش استحکام کاتالوگ در هنگام تاشدگی استفاده می‌شود.

    چاپ کاتالوگ a3 به صورت های مختلف سیمی، منگنه، منگنه لوپ و چسب گرم صحافی می‌گردد و در تیراژهای مختلف با تعداد صفحات مورد نظر مشتری به صورت عمودی و افقی ارائه می‌گردد. کاغذهای کاتالوگ از 100 تا 300 گرم موجودند برای افزایش کیفیت کاتالوگ از کاغذهای با گرماژ بالا استفاده می‌شود.

    چاپ کاتالوگ A4

    چاپ کاتالوگ گلاسه در ابعاد کاغذ A4 به صورت 21*29.7 سانتی‌متر با گرماژ 100 تا 300 گرم و روکش سلفون و لمینت به صورت مات یا براق طبق نظر و سلیقه انجام می‌گیرد.

    از آنجایی که کاتالوگ چاپ شده در مدت زمان طولانی در دست مخاطبان است برای جلوگیری از کاهش کیفیت رنگ کاتالوگ از این روکش‌ها استفاده می‌شود. همچنین صحافی این کاتالوگ به صورت های گوناگون صحافی سیمی، منگنه، منگنه لوپ، چسب گرم انجام می‌گیرد و در تبلیغات کاربرد بسیاری دارد.

    چاپ کاتالوگ a5

    کاتالوگ A5 در ابعاد 14.8*21 سانتی‌متر با روکش‌های سلفونی و لمینتی چاپ شده و با سیم، منگنه، منگنه لوپ، چسب گرم صحافی می‌شود.

    جنس این کاتالوگ مانند سایر کاتالوگ‌ها از گلاسه است گلاسه کاغذی زیبا و براق است که در جلب توجه مخاطب تاثیر بسزایی دارد و در گرماژ 100 تا 300 گرم یافت می‌شود. مشتریان با خواندن کاتالوگ محصول می‌توانند اطلاعات کاملی در مورد آن پیدا کرده و انتخاب درستی نمایند. اگر کاتالوگ دارای رنگ‌های زیادی باشد بهتر است از کاغذهای با گرماژ بالاتری استفاده کرد.

    برای اطلاع از قیمت چاپ کاتالوگ و ثبت سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان واحد فروش ما در ارتباط باشید.

                             سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام

    جنس کاغذ کاتالوگ، ابعاد، گرماژ و ماندگاری چاپ

    خانه طراحان سام برای چاپ کاتالوگ از کاغذهای گلاسه بسیار با کیفیت استفاده می‌کند.

    ضخامت کاغذ مورد استفاده در چاپ کاتالوگ ها بسته به نوع کاتالوگ متفاوت است. این ضخامت بر حسب میکرون یا میکرومتر تعریف می‌شود. ضخامت بالای کاغذهای مورد استفاده در چاپ کاتالوگ به دلیل مواد مصرفی آن است؛ هر چه تراکم مواد بیشتر باشد کاغذ ضخیم تر می‌شود.

    کاغذهایی که در چاپ کاتالوگ رنگی استفاده می‌شوند باید با کیفیت بسیار بالایی به چاپ برسند.

    در ساخت این کاتالوگ ها که عموما به صورت دو رو سفارش داده می‌شوند از کاغذ گلاسه استفاده می‌شود. گرماژ معیاری است که برای سنجش کیفیت کاغذهای گلاسه در نظر گرفته شده است.

    صفحات کاتالوگ با کاغذ گلاسه در گرماژ 100 تا 300 است.

    اگر می خواهید کاتالوگی چاپ کنید که دارای رنگ های بسیار زیاد و متنوعی می‌باشد حتما باید از کاغذهای گلاسه ای که دارای گرماژ بالاتری هستند استفاده کنید، این کاغذ کیفیت بسیار بالای کاتالوگ شما را تضمین خواهد کرد. هر چقدر گرماژ یک کاغذ کمتر باشد قیمت آن نیز به نسبت کمتر خواهد بود.

    برای افزایش مقاومت و ماندگاری کاتالوگ می‌توان از روکش سلفون یا لمینت استفاده کرد.

    کاربرد چاپ کاتالوگ


    چاپ کاتالوگ ارزان و فوری
    • چاپ کاتالوگ اختصاصی با تعداد صفحات زیاد برای معرفی و شرح ریز جزئیات و مشخصات کالا و ترویج اهداف سازمانی
    • چاپ کاتالوگ تبلیغاتی محصولات و خدمات یک شرکت را تبلیغ می‌کند تا مشتریان با دیدن جذابیت ها و طراحی زیبای به کار رفته در کاتالوگ به خریدن و یا استفاده از خدمات ارائه شده ی موجود در کاتالوگ ترغیب شوند.
    • ارائه کاتالوگ دفترچه راهنمای محصول که دارای مطالبی سازماندهی شده است و در هنگام خرید یک محصول کلیه اطلاعات لازم برای شناخت ویژگی‌های محصول مورد نظر را در اختیار مشتری می‌گذارد و دیگر لازم نیست مشتری در مورد محصول پرس و جو کند.
    • خواندن کاتالوگ محصول می تواند علاوه بر کسب اطلاعات کامل، تمایل بیشتری برای خرید محصول در مشتری ایجاد کرده و در نتیجه او می تواند با توجه به نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کند.
    • استفاده از کاتالوگ تبلیغاتی با کیفیت با ظاهری زیبا و مطالب جذاب در همایش‌ها، سمینارها و جلسات مختلف برای معرفی محصول و خدمت برای افزایش فروش

    مزایای چاپ کاتالوگ

    • تنوع زیاد در طرح، ابعاد و گرماژ
    • هزینه کم چاپ کاتالوگ ارزان قیمت
    • چاپ با سرعت زیاد در کمترین زمان و بالاترین کیفیت
    • چاپ کاتالوگ در تیراژ پایین
    • استحکام بالا در برابر ترک خوردن هنگام تاشدن کاتالوگ
    • حفظ جلوه ی طرح مورد نظر و رنگ‌بندی چشم نواز

    مراحل تولید کاتالوگ و نحوه نصب آن


    مراحل تولید کاتالوگ

    پس از دریافت فایل مشتری در ابعاد مشخص، گرماژ کاغذ مشخص شده و پس از چاپ فایل مشتری بر اساس نوع درخواست کاغذها سلفون یا لمینت شده و در انواع سیمی، منگنه، منگنه لوپ، چسب گرم صحافی و دور برش می‌گردد.

    نکاتی که باید قبل از چاپ کاتالوگ در نظر گرفت

    1.انتخاب یک شرکت چاپ مناسب

    پیدا کردن یک شرکت قابل اعتماد و معتبر چاپی شاید اولین و مهم ترین قدم در چاپ کاتالوگ باشد. این مهم است که چه شرکتی پیدا کنید که نه تنها تجربه چاپ نوع کاتالوگ کسب و کار شما را داشته باشد، بلکه بتواند کاتالوگ‌های شما را در سریع ترین زمان ممکن به دست شما برساند.

    2.مطمئن بودن از تعداد و نوع و زمان چاپ کاتالوگ خود

    قبل از بازدید از یک شرکت چاپ تمام موارد لازم را آماده داشته باشید. اینکه چند کاتالوگ نیاز دارید، تعداد صفحات مورد نظر و اندازه ای که می خواهید.

    عوامل دیگری که قبل از بازدید از یک شرکت چاپ باید در نظر بگیرید عبارتند از: انتخاب رنگ، نوع کاغذ و البته محتوای کاتالوگ.

    همیشه قبل از فرستادن کاتالوگ برای چاپ، اطلاعات درون کاتالوگ خود را مرور کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام محتوا به صورت صحیح و بدون غلط است و مشتریان تمام اطلاعات لازم را برای خرید محصول از طریق این کاتالوگ می‌توانند به دست آورند.

    3.طراحی کاتالوگ و نوع پوشش

    طراحی کلی و کیفیت جلد کاتالوگ شما، استراتژی تبلیغاتی اصلی است که مشتریان را جلب می‌کند. بعد از انتخاب طرح کاتالوگ خود باید نوع کاغذ مورد استفاده را نیز انتخاب کنید.

    نوع کاغذ مورد استفاده برای صفحه ابتدایی کاتالوگ باید ضخیم تر از آنچه که در صفحات داخلی استفاده می‌شود باشد. علاوه بر این، رنگ های روشن تر به طور کلی در پوشش کاتالوگ برای جلب توجه مشتریان استفاده می شود. شما حتی می‌توانید از پوشش‌های براق برای توجه بیشتر استفاده کنید.

    4.جلوگیری از تاخیر در چاپ کاتالوگ

    برای جلوگیری از تاخیر در چاپ کاتالوگ خود، اطمینان حاصل کنید که همه جزئیات را قبل از زمان چاپ داشته باشید و تمام گزینه ها برای شرکت چاپ انتخابی شما در مورد سفارشتان روشن باشد. اطمینان حاصل کنید که تمام کاتالوگ‌های سفارش داده شده به موقع ارسال می‌شود.

    نحوه سفارش چاپ کاتالوگ

    برای سفارش چاپ کاتالوگ لازم است فایلی که مشتری ارسال می کند به صورت لایه بسته با فرمت هایTiff و PSD باشد.

    جهت سفارش انواع کاتالوگ از راه‌های ارتباطی زیر اقدام نمائید:

                             سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام

    پس از ارسال فایل توسط مشتری و بررسی توسط اپراتور، سفارش ثبت شده و زمان انجام کار و تحویل محصول پس از بررسی مقدار کار چاپ (محاسبه بر اساس متراژ)، ابعاد و جنس کاغذ، حجم، اندازه و تعداد کار به مشتری اعلام می‌گردد (این زمان از یک ساعت تا یک روز متفاوت است)

    نحوه ارسال کاتالوگ

    ارسال چاپ کاتالوگ در تهران به تمام نقاط با استفاده از آژانس، خدمات حمل و نقل اینترنتی و پیک موتوری انجام می‌گیرد و همچنین ارسال به کلیه شهرهای جهان و ایران از طریق زمینی، دریایی و هوایی امکان پذیر است.

    منابع مرتبط:Catalog - Wikiwand

    سوالات متداول


    کاتالوگ در خانه طراحان سام در چه انواعی چاپ می‌شود؟

    کاتالوگ در خانه طراحان سام در چه انواعی چاپ می‌شود؟

    کاتالوگ از لحاظ تعداد صفحات، گرماژ، ابعاد و نوع روکش انواع مختلفی دارد از جمله: کاتالوگ a3,a4 و a5 که معمولا ابعاد آنها فرق و صفحات کاتالوگ با کاغذ گلاسه و در گرماژ 100 تا 300 گرم می باشد.

    مراحل تولید و ثبت سفارش چاپ کاتالوگ چگونه است؟

    مراحل تولید و ثبت سفارش چاپ کاتالوگ چگونه است؟

    پس از دریافت فایل مشتری از طریق تلگرام یا واتساپ در ابعاد مشخص، گرماژ کاغذ مشخص شده و پس از چاپ فایل مشتری بر اساس نوع درخواست کاغذها سلفون یا لمینت شده و در انواع سیمی، منگنه، منگنه لوپ، چسب گرم صحافی و دور برش می‌گردد.

   • قیمت چاپ کاتالوگ

    قیمت کاتالوگ بر اساس زمان، نوع کاغذ یا متراژ چاپ محاسبه می‌گردد.

    برای اطلاع از قیمت چاپ کاتالوگ و ثبت سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان واحد فروش ما در ارتباط باشید.

                             سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام

 • چاپ کاتالوگ

  چاپ کاتالوگ

  چاپ دیجیتال کاتالوگ

  چاپ دیجیتال کاتالوگ

محصولات مرتبط:

 

تحویل سریع

تحویل سریع

خدمات 24 ساعته

خدمات 24 ساعته

تضمین بهترین کیفیت

تضمین بهترین کیفیت

ماشین آلات به روز

ماشین آلات به روز

ظرفیت بالای تولید

ظرفیت بالای تولید

مناسب ترین قیمت

مناسب ترین قیمت

مدیریت رنگ حرفه ای

مدیریت رنگ حرفه ای