برش دیجیتال Digital Cutting

برش دیجیتال Digital Cutting

 

  • برش دیجیتال


   برش دیجیتال مرحله پایانی پس از چاپ بوده و توسط دستگاه‌های اتوماتیک با کیفیت و عملکرد بالا انجام می‌گیرد.

   دستگاه برش دیجیتالی نسل جدید دستگاه برش به شمار رفته و کاربرد بسیار زیادی در صنعت تبلیغات و صنعت بسته‌بندی، ساخت تابلوهای راهنما، ساخت استندهای تبلیغاتی(استند ایکس)، انواع برچسب روی شیشه و اتومبیل، ماکت سازی، ادوات موسیقی، استیکر موبایل و ... دارد.

   از برش دیجیتال کات برای برش پلی کربنات، برش پلکسی گلاس، برش ام دی اف، برش کامپوزیت، برش مقوا و کاغذ، برش کارتن، برش کارتن پلاست، برش فوم برد و برش یونولیت استفاده می‌شود.

   هوشمند بودن دستگاه برش دیجیتال با استفاده از دوربین حساس تعبیه شده در آن دقت و سرعت بسیار بالایی را در برش نسبت به دیگر انواع برش دارد.

   ابزاری که به‌وسیله آن برشی به نام برش وی انجام می‌شود وی کاتر نامیده می‌شود که وسیله‌ای ایده‌آل برای بیرون آوردن ساختارها و فرم‌های پیچیده از تخته‌های فشرده است. برش‌های خاص و زاویه‌دار صفحات دوجداره کاغذی، فوم‌ها، کارتن‌ها، صفحات آلومینیومی، صفحات pvc و ... با دقت و کیفیت عالی توسط این دستگاه صورت می‌گیرد.

   کریزینگ چیست؟

   منظور از کریزینگ ‏‎(creasing)‎‏ ایجاد خط تا بر روی محصولات چاپی است که کاربرد گسترده ای در ‏صنعت چاپ دارد. ایجاد خط تا یا «تازنی» برای خطوطی صورت می‎‏‌گیرد که محصول باید بر ‏روی آنها تا و خمیده شود. آنچه در ایجاد خط تا اهمیت دارد این است که ترک‌خوردگی و شکافی توسط تیغه بر روی ‏سطح کار ایجاد نشود.‏

   تفاوت دستگاه برش دیجیتال با برش لیزری در این است که برای برش یک متریال توسط دستگاه‌های برش دیجیتال از مته و ابزار برش استفاده می‌شود اما در برش لیزری دستگاه فقط با اشعه لیزر بدون تماس با متریال برش را انجام می‌دهد که این امر یکی از مزیت های برش لیزری نسبت به برش دیجیتال است.

   برش دیجیتال کات در خانه طراحان سام بر روی متریال‌های مختلفی مانند فوم برد، پی وی سی فوم، پلکسی، ام دی اف، کامپوزیت، یونولیت، پلی کربنات، مقوا ایندربورد، مقوا ماکت، کارتن، کارتن پلاست، گلاسه، کتد در ابعاد و ضخامت های مختلف انجام می گیرد.

   انواع برش و ابزارهای دستگاه دیجیتال کات

   برش نیم تیغ:نوعی از برش است که لایه روییِ بالای لایه زمینه برش می‌خورد اما برش به لایه ‏زیریِ زمینه نفوذ نمی‌کند و در پیاده سازی طرح‌های خاص برای لیبل و ورق‌های پشت ‏چسبدار به خصوص در طرح و اجرای هولوگرام‌ها به کار می‌رود.

   ابزار EOT: برای برش دیجیتالی متریال‌هایی مثل تخته‌های فشرده، مقواهای ضخیم و چرم‌های محکم و سخت از ابزار EOT استفاده می‌شود. این ابزار با مجهز بودن به تیغه ای با نوسان بسیار بالا، برش متریال‌های سخت و محکم را با سرعت بالا ممکن می‌سازد.

   ابزار (Pneumatic Oscillating Tool)POT: برای برش متریال‌های متراکم مثل چرم سخت و تخته های فشرده و همچنین نرم و با ضخامت کمتر ، تخته‌های فوم و مقواهای نازک از ابزار POT استفاده می‌شود. این ابزار گزینه‌ای مناسب برای برش‌های دقیق و اتوماتیک با کیفیت بالا بر روی پروفیل‌های pvc و تخته‌های چوبی می‌باشد و مناسب کارهایی است که برش‌های دقیق، سریع و یکسان به تعداد زیاد بدون هیچ‌گونه لغزشی باید انجام شود.

   ابزارV CUTTER: دستگاه برش الکترونیکی یا الکتریک کاتر(Electric Oscillating Tool - EOT) به تیغه ای با نوسان بسیار بالا، متریال های سخت و محکم را با سرعت بالا برش vمی‌دهد.

   جنس متریال‌ها برای برش دیجیتال، ابعاد، وزن و ماندگاری چاپ

   ابعاد دستگاه دیجیتال کات: 2*2.5 متر بوده که برش انواع متریال با جنس‌های مختلف مانند پی وی سی فوم، فوم برد، پلکسی و ... در ابعاد و ضخامت های استاندارد امکان پذیر است.

   عملیات ایجاد خط تا یا کریزینگ، در خانه طراحان سام توسط دستگاه های اتوماتیک صورت می گیرد.‏ از متریال های پرکاربرد در این بخش در ابعاد و ضخامت متفاوت پی وی سی فوم (2-3-5-8-10-16میل) ابعاد 120 *240، فوم برد (5-10میل) ابعاد 100*140، پلکسی (1-2-3-4-5-6-8-10-12-16-20میل) ابعاد 120*180، ام دی اف (3-8-12-16میل) ابعاد 183*244-183* 360-122*244، کامپوزیت (2.5-3-4میل) ابعاد 320*125، یونولیت (تا 2 سانت)، پلی کربنات (1 میل)، مقوا ایندربورد (200 -400 گرم)، مقوا ماکت (1 میل)، کارتن، کارتن پلاست، گلاسه و کند.

   کاربرد برش دیجیتال و موارد مصرف

   • استفاده از چاپ برش دیجیتال در صنعت تبلیغات
   • ساخت تابلوهای راهنمای مسیر با برش دیجیتالی
   • استفاده از برش دیجیتال کات در صنعت بسته بندی
   • کاربرد برش دیجیتال در تیونینگ خودرو و چاپ برچسب اتومبیل
   • برش متریال‌های مختلف برای ساخت برچسب روی شیشه
   • برش انواع متریال با برش دیجیتالی در استندسازی
   • استفاده برش دیجیتالی در ماکت سازی
   • برش انواع ادوات موسیقی با برش دیجیتال
   • برش استیکر با دستگاه برش دیجیتالی برای ساخت استیکر روی موبایل و لپ تاپ

   مزایای برش دیجیتال

   • دقت بسیار بالای برش به علت هوشمند بودن دستگاه
   • سرعت بالا نسبت به دیگر انواع برش
   • برش‌های دقیق، سریع و یکسان به تعداد زیاد بدون هیچ‌گونه لغزش و خطا
   • ایجاد خط تا بدون ترک‌خوردگی و شکافی توسط تیغه بر روی ‏سطح
   • برش هرنوع متریالی با انواع اشکال مختلف

   مراحل تولید برش دیجیتال و نحوه نصب آن

   دستگاه برش دیجیتال قابلیت مجهز شدن به ابزارهای Pen, Oscillating knife, Punching tool, Tangent knife, Rotary knife,V- cut knife, Notch knife, و Creasing wheel, Drilling tool را دارد.

   *Electric Oscillating Tool * Pneumatic Oscillating Tool

   برش ساده در دستگاه‌های دیجیتال کاتر با هدایت کامپیوتری تیغه دستگاه و بر اساس شناسایی مجموعه‌ای از نقاط بر روی سطح مدیای موردنظر صورت می‌گیرد.

   برش نیم تیغ در دستگاه‌های برش اتوماتیک و دستگاه‌های برش لیزری صورت می‌گیرد. به این صورت که لایه روییِ بالای لایه زمینه برش خورده اما لایه ‏زیریِ زمینه برش خورده نمی‌شود به این ترتیب لایه‌های مورد نظر رویی به راحتی از سطح زمینه زیری ‏جدا می شود.

   ابزار وی کاتر قابلیت تنظیم برای برش هایV شکل را روی 5 زاویه مختلف، به خصوص در زاویه 45 درجه، دارد. این ابزار طوری طراحی ‌شده که به‌راحتی برای برش‌هایی با زاویه‌های مختلف تنظیم شود و آن‌ها را با سرعت و دقت بالا انجام دهد.

   دستگاه برش پنوماتیک ماشینی است که از نیروی فشار هوا برای برش فوری صفحات کاغذ استفاده می‌کند. دستگاه از یک سیلندر هوا تشکیل ‌شده که نیروی آن به‌واسطه مفصلی به تیغه برش منتقل می‌شود و با ایجاد لرزشی با فرکانس بسیار بالا روی تیغه دستگاه، برشی فوری و با نیروی زیاد را ممکن می‌کند.

   کریزینگ ‏‎(creasing)‎‏ ایجاد خط تا بر روی محصولات چاپی به این صورت است بعد از قرارگیری کاغذ در دستگاه، تیغه نیم دایره ای شکل بر روی خطی که ‏نیاز به خط تا دارد فرود آمده و بر آن فشار وارد می کند. با له کردن کاغذ، در بخش مورد نظر، گودی ‏ایجاد می شود که این امر باعث سهولت تا کردن ورق بر روی آن خط شده و بعد از تا کردن نیز کناره خط تا دچار شکستگی نمی شود.‏

   مراحل سفارش برش دیجیتال

   برای سفارش برش دیجیتالی لازم است فایلی که مشتری ارسال می کند، وکتور باشد و در نرم افزارهایCAD ،PDF ، Corel ، Ai، Tiff طراحی شده باشد تا عملیات برش از کیفیت بهتری برخوردار باشد.

   پس از ارسال فایل توسط مشتری و بررسی توسط اپراتور، سفارش ثبت شده و زمان انجام کار و تحویل محصول پس از بررسی مقدار کار چاپ (محاسبه بر اساس متراژ)، حجم، اندازه و تعداد کار به مشتری اعلام می‌گردد که معمولا این زمان از یک ساعت تا یک روز متغیر است.

   نحوه ارسال محصول برش دیجیتال

   ارسال محصول به تمام نقاط تهران با استفاده از آژانس، وسایل حمل و نقل اینترنتی و پیک موتوری انجام می گیرد و همچنین ارسال به کلیه شهرهای جهان و ایران از طریق زمینی، دریایی و هوایی امکان پذیر است.

   قیمت برش دیجیتال

   برای اطلاع از قیمت انواع برش دیجیتال از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان واحد فروش ما در ارتباط باشید.

                            سفارش از طریق واتس آپ                          سفارش از طریق تلگرام

  محصولات مرتبط: