چسب کاری کاغذ دیواری خود را چگونه انجام دهیم؟

 

چسب کاری

اولین رول را روی میز چسب کاری پهن کنید به گونه ای که پشت آن رو به شما باشد با استفاده از یک غلتک رنگ، چسب را از وسط رو به بالا بر پشت آن بمالید، اطمینان حاصل کنید که  لبه های رول را کاملا چسب پوشانده باشد حتی درزها نیز گرفته شود. 

نیمه بالایی کاغذ را چسب کاری کنید و بعد از اتمام تا کنید. سعی کنید هنگام تا کردن نیمه بالایی، چروکی در سطح کاغذ ایجاد نشود حالا نیمه ی پایینی را چسبکاری کنید.

تست کردن اندازه چسب

تقریباً به اندازه نیم متر از رول را بر روی میز باز کنید و بعد از چسب کاری تا کنید بطوری که قسمت های بیرونی کاغذ با هم در تماس باشند و بر روی لبه ی تا شده ی جدید به آرامی دوباره چسب کار کنید. در نهایت ورق را در دست خود بصورت آویزان داشته باشید. اگر چسب زیاد چکه می کند پس شما زیاد چسب زده اید اما کمی چکه کردن چسب طبیعی است.

 

 

دقت در افزایش سطح

بیشتر سطح کاغذ دیواری به علت وجود رطوبت چسب باز شده و افزایش می یابد، مثلاً 50 سانتی متر ورق بعد از نصب ممکن است به 50.5 سانت افزایش یابد در نتیجه بعد از نصب حباب های زیر کاغذ ایجاد می شود. برهمین اساس پس از چسب کاری بگذارید کاغذ به مدت 10 دقیقه بماند تا رطوبتش از بین برود و اگر میخواهد گسترشش انجام شود تا در موقع نصب حباب ایجاد نشود.

 

علامت گذاری کاغذ دیواری

بعد از اینکه اولین نوار کار چسبش انجام شد نردبان خود را در محل قرار دهید، یک مداد همراه خود داشته باشید و یک قطعه کاغذی را بردارید. کاغذ را کمی باز کنید و فقط لبه سمت راست کاغذ را علامت بزنید تا اطمینان حاصل کنید که قسمت بالای کاغذ دیواری  شما در سقف قرار دارد و مد نظر شما است. قبل از اینکه این بخش را با قلمو صاف کنید، میزان حرکت یا بازی کاغذ روی دیوار را بسنجید. این میزان نشان دهنده ی مقدار چسبی است که به کاغذ زده اید. اگر کاغذ دیواری بعد از قرار گرفتن روی دیوار قابلیت اندکی جابجایی را ندارد پس مقدار چسب کم است. اندکی جابجایی روی دیوار برای تنظیم کاغذ دیواری لازم است.

 

برطرف کردن حباب های کاغذ دیواری

زمانی که شما در موقعیت مناسبی نسبت به دیوار قرار گرفتید کاغذ را به دیوار بچسبانید. روی کاغذ را به دیوار در جهت چپ و راست بمالید و به آرامی مالش دهید. اطمینان حاصل کنید که لبه سمت راست کاغذ را از خط لوله نزنید یا مالش ندهید. هرگز از نیروی قابل توجهی استفاده نکنید تا حباب ها را برطرف کنید. سعی کنید با آرامی و نرمی اینکار را انجام دهید.

 

نصب کردن نیمه بالا

حالا شما باید نیمه ی بالای کاغذ دیواری را نصب کرده باشید و نیمه پایینی مانده است. به آرامی از  لبه سمت راست در راستای جهت برش کاغذ را به دیوار بچسبانید و به سمت پایین رول ورق را باز کنید. حواستان باشد که ورق باز نشده از رول به دیوار نچسبد.

 

برش قسمت های اضافه

قسمت های اضافه در لبه ی بالا و پایین کار را با یک کاردک و کاتر به آرامی برش بزنید تا لبه های کار مخصوصاً در قسمت اتصال دیوار به سقف صاف باشد. اگر اینکار را خوب انجام می دهید سعی کنید تا لبه های کنج دیوار هم این کار را ادامه دهید.

 

 

پاک کردن چسب اضافی

مطمئناً چسب اضافی در پشت روق های کاغذ دیواری وجود دارد و بعد از نصب کم کم به قسمت رویی کار پس زده می شود. اسفنج تمیزی را بردارید و با آب تمیز به آرامی روی سطح کاغذ دیواری از بالا به پایین بکشید. چسب های اضافی به سختی قابل مشاهده هستند اما اگر تمیز نشوند در آینده باعث خراب شدن ظاهر کار خواهند شد.

 

پایان کار

همین مراحل را برای قسمت های بعدی دیوار انجام دهید و سعی کنید در هر مرحله با حوصله ابتدا دیوار را هماهنگ با الگوهای طرح خط کشی کنید.

منبع: wikiHow 

 

 

مقالات مرتبط: