انواع رنگ‌های مورد استفاده در تابلو تبلیغاتی


ساخت تابلوهای تبلیغاتی
ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی

اگر قصد سفارش یک نوع تابلو تبلیغاتی لایت باکس بی نظیر را دارید که با پروژه کاری شما همسو باشد، حتما در نظر بگیرید که پانل های نوری LED تابلوی نوری شما، بهتر است که در چه محدوده ای باشد! این موضوع متناسب با هدف شما ممکن است که تغییر کند و یا نیاز به تحقیق داشته باشد. اگر دوست دارید که بهترین محدوده رنگی تابلوی نوری خود را بر اساس بیزینس و کسب و کار خود انتخاب کنید، بهتر است که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

دسته بندی رنگ های مورد استفاده در تابلو تبلیغاتی

قبل از هرچیزی باید بدانید که رنگ های مورد استفاده در یک تابلوی تبلیغاتی، می تواند به دو دسته رنگ های سرد و گرم تقسیم شود! هر کسب و کار یا فردی که قصد سفارش این نوع از تابلوها را دارد، بسته به هدفی که برای این کار مد نظر دارد، می تواند از یک گروه رنگ استفاده کند.

به عنوان مثال فرض کنیم که شما صاحب یک کسب و کار هستید که مشتریان شما برای مراجعه به شما لازم نیست که به مکان واقعی شرکت شما مراجعه کنند، در این زمینه تابلوهای تبلیغاتی بیشتر برای جذب مخاطب یا تامین نور کافی برای پرزنت کننده های کسب و کار شما مورد استفاده قرار می گیرد.

در نقطه ی مقابل این نوع کسب و کارها، بیزنس هایی وجود دارند که برای معرفی محصولات خود قبل از ورود مشتری به فروشگاه از این تابلوها استفاده می کنند. شما می توانید برای این کار از تابلوهایی که جذابیت محصولات شما را با نور خود بیشتر می کنند، استفاده کنید. آیا تا بحال تجربه ای در این زمینه داشته اید؟

اگر برای انتخاب طیف رنگی تابلوی خود دچار شک و تردید هستید و یا نمی دانید که چه طرحی برای تابلوی شما مناسب تر است، بهتر است که با شرکت خانه طراحان سام تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما در این زمینه استفاده کنید. در خانه طراحان سام طرح اجرایی که برای کسب و کار شما مناسب تر است، قبل از هرچیزی بررسی می شود، سپس با کمک افراد حرفه ای، تابلوی شما ساخته می شود.

چرا باید به طیف رنگی مورد استفاده در یک تابلوی تبلیغاتی دقت کنیم؟

شاید با خود می پرسید که چرا باید به طیف رنگی دقت کرد و برای انتخاب آن حساسیت به خرج داد! همانطور که می دانید برخی از کسب و کارها برای معرفی محصولات و خدمات خود در مکان های عمومی از تابلو لایت باکس استفاده می کنند، به طور قطع رنگ های مورد استفاده در این تابلوها باید به نوعی باشد که مخاطب عادی به راحتی جذب آن شود. در ادامه برخی مزایای این کار را باهم بررسی می کنیم:

افزایش میزان بازدهی تبلیغات بسته به نوع مکان

بسته به این که شما دوست دارید که تابلو در کجا قرار بگیرد، نوع رنگ باید فرق کند! به طور قطع هدف اصلی شما از این کار، افزایش میزان آگهی از برند و یا افزایش فروش شماست. پس بهتر است که برای افزایش میزان بازدهی تبلیغات خود هم که شده طرح و رنگی را انتخاب کنید که با هدف و مکان انتخابی شما همسو باشد.

جلب اعتماد بیشتر مشتریان برای استفاده از رنگ های همخوان با رنگ سازمانی

اگر در محیط کسب و کار خود از این نوع تابلوها دوست دارید استفاده کنید، بهتر است که طیف رنگی آن متناسب با رنگ لوگو و یا سازمان شما باشد. هرچقدر که این اتفاق با ظرافت بیشتری رخ دهد، کسب و کار شما در جلب اعتماد مشتریان و افزایش انگیزه ی کارمندان برای داشتن نظم بیشتر موفق تر خواهد بود.

چند توصیه کوتاه ولی مهم برای آنکه استاد انتخاب طیف رنگی در تابلوهای تبلیغاتی شوید!

اگر دوست دارید که خودتان برای رنگ های مورد استفاده در تابلو نظر دهید، حتما نکات زیر را مدنظر بگیرید تا شما را در این کار تبدیل به یک متخصص کند:

مخاطب هدف را بشناسید و رنگ مورد علاقه او را پیدا کنید!

اگر دوست دارید که در یک مکان عمومی از تابلوی نورانی استفاده کنید و یا آن را به عنوان تابلو سر در مغازه استفاده کنید، بهتر است که مخاطب هدف کسب و کار خود را بشناسید. به عنوان مثال فست فودها و رستوران ها با استفاده از رنگ قرمز نه تنها می توانند در چشم مشتریان باشند، بلکه می توانند در افزایش اشتهای آن ها هم موثر عمل کنند.

رنگ محصولات یا خدمات خود را مد نظر بگیرید

اگر محصول یا خدمت خاصی را می خواهید معرفی کنید که رنگ خاصی دارد، بهتر است به رنگ آن هم دقت کنید. دقت به رنگ محصولات باعث می شود که شما بهتر و بیشتر بتوانید، مخاطب را جذب تابلوتبلیغاتی خود کنید تا محتویات نوشته شده در طرح را بخواند. به عنوان مثال فرض کنید که در ترکیب رنگ محصول شما از رنگ های زرد و قرمز استفاده شده است، رنگ سفارشی شما برای تابلو تبلیغاتی می تواند از دسته بندی رنگ های گرم باشد!

همچنین اگر محصول شما دارای طیف رنگی سبک مانند سفید، نقره ای و یا حتی آبی روشن است، می توانید از طیف رنگی خنک در تابلوی خود استفاده کنید تا جذابیت طرح را بالا ببرید. احتمالا متوجه شده اید که این کار زیاد هم سخت نیست و در بیشتر مواقع تنها کار لازم این است که خود را جای مخاطب بگذارید.

سفارش تابلوی تبلیغاتی جذاب را از چه کسی بخواهیم؟

اگر در تعیین طیف رنگی مشکل دارید و یا در کل به دنبال گروهی هستید که به صورت کامل تمامی کارهای لازم برای پروژه تابلو تبلیغاتی شما را بر عهده بگیرند و به بهترین شکل ممکن، تابلوهای جذاب در این زمینه را تولید کنند، می توانید با شرکت خانه طراحان سام در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط: