برش دیجیتال Digital Cutting

برش دیجیتال Digital Cutting

 

  • برش دیجیتال


   این دستگاه که به نوعی نسل جدید دستگاه برش به شمار می رود ،کاربرد بسیار زیادی در صنعت تبلیغات و ساخت تابلوهای راهنمای مسیر(sign advertising industry)، صنعت بسته بندی(packing industry) ،تیونینگ خودرو و برچسب اتومبیل(car tuning & sticker) ، برچسب روی شیشه، استندسازی، ماکت سازی ،ادوات موسیقی و استیکر روی موبایل و لپ تاپ و ... دارد.

   هوشمند بودن این دستگاه با استفاده از دوربین حساس تعبیه شده در آن دقت بسیار بالایی را در برش ایجاد می کند.

   • ابعاد دستگاه: 2*2.5 متر
   این دستگاه قابلیت مجهز شدن به ابزارهای Pen, Oscillating knife, Punching tool, Tangent knife, Rotary knife,V- cut knife, Notch knife, را دارد.Creasing wheel, Drilling tool

   *Electric Oscillating Tool * Pneumatic Oscillating Tool

   برش ساده در دستگاه‌های دیجیتال کاتر با هدایت کامپیوتری تیغه دستگاه و بر اساس شناسایی مجموعه‌ای از نقاط بر روی سطح مدیای موردنظر صورت می‌گیرد. برش ساده دیجیتال دقت و سرعت بالایی نسبت به دیگر انواع برش توسط ابزارهای دستی و غیر اتوماتیک دارد.

   برش نیم تیغ نوعی از برش است که در پیاده سازی طرح های خاص برای لیبل ها و ورق های پست ‏چسبل دار به کار می رود. در این برش لایه روییِ بالای لایه زمینه برش می خورد اما برش به لایه ‏زیریِ زمینه نفوذ نمی کند. به این ترتیب لایه های مورد نظر رویی به راحتی از سطح زمینه زیری ‏جدا می شود.

   این روش به خصوص در طرح و اجرای هولوگرام ها به کار ‏می رود.‏ برش نیم تیغ در دستگاه های برش اتوماتیک و دستگاه های برش لیزری صورت می گیرد. دستگاه برش الکترونیکی یا الکتریک کاتر(Electric Oscillating Tool - EOT) برای برش متریال هایی مثل تخته های فشرده، صفحات لانه زنبوری، مقواهای ضخیم و چرم های محکم و سخت به خوبی عمل می کند .

   این ابزار به تیغه ای با نوسان بسیار بالا مجهز است که این خصوصیت برش متریال های سخت و محکم را با سرعت بالا ممکن می کند. دستگاه برش پنوماتیک (Pneumatic Oscillating Tool - POT) ماشینی است که از نیروی فشار هوا برای برش فوری صفحات کاغذ استفاده می‌کند و برای بریدن متریال های متراکم مثل چرم سخت و تخته های فشرده و همچنین نرم و با ضخامت کمتر مثل صفحات لانه زنبوری و تخته های فوم و مقواهای نازک مناسب است. دستگاه برش پنوماتیک در کارهایی که برش‌های دقیق و سریع و یکسان به تعداد زیاد بدون هیچ‌گونه لغزشی باید انجام شود. بهترین انتخاب است.

   دستگاه از یک سیلندر هوا تشکیل ‌شده که نیروی آن به‌واسطه مفصلی به تیغه برش منتقل می‌شود و با ایجاد لرزشی با فرکانس بسیار بالا روی تیغه دستگاه، برشی فوری و با نیروی زیاد را ممکن می‌کند دستگاه برش پنوماتیک گزینه‌ای مناسب برای برش‌های دقیق و اتوماتیک با کیفیت بالا بر روی پروفیل‌های pvc و تخته‌های چوبی است. ابزاری که به‌وسیله آن برشی به نام «برش وی» (V CUTTING) انجام می‌شود وی کاتر (V CUTTER) نامیده می‌شود که وسیله‌ای ایده‌آل برای بیرون آوردن ساختارها و فرم‌های پیچیده از تخته‌های فشرده است.

   این ابزار طوری طراحی ‌شده که به‌راحتی برای برش‌هایی با زاویه‌های مختلف تنظیم شود و آن‌ها را با سرعت و دقت بالا انجام دهد. ابزار وی کاتر قابلیت تنظیم برای برش هایV شکل را روی 5 زاویه مختلف، به خصوص در زاویه 45 درجه، دارد. . برش‌های خاص و زاویه‌دار صفحات دوجداره کاغذی، فوم‌ها، کارتن‌ها، صفحات آلومینیومی، صفحات pvcو غیره با دقت و کیفیت عالی توسط این دستگاه صورت می‌گیرد.

   منظور از کریزینگ ‏‎(creasing)‎‏ ایجاد خط تا بر روی محصولات چاپی است که کاربرد گسترده ای در ‏صنعت چاپ دارد. ایجاد خط تا یا «تازنی» برای خطوطی صورت می‎‏‌گیرد که محصول باید بر ‏روی آنها تا و خمیده شود. آنچه در ایجاد خط تا اهمیت دارد این است که ترک‌خوردگی و شکافی توسط تیغه بر روی ‏سطح کار ایجاد نشود.‏

   روند کار به این صورت است بعد از قرارگیری کاغذ در دستگاه، تیغه نیم دایره ای شکل بر روی خطی که ‏نیاز به خط تا دارد فرود آمده و بر آن فشار وارد می کند. با له کردن کاغذ، در بخش مورد نظر، گودی ‏ایجاد می شود که این امر باعث سهولت تا کردن ورق بر روی آن خط شده و بعد از تا کردن نیز کناره خط تا دچار شکستگی نمی شود. ‏

   عملیات ایجاد خط تا یا کریزینگ، در خانه طراحان سام توسط دستگاه های اتوماتیک صورت می گیرد.‏ از متریال های پرکاربرد در این بخش می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

    پی وی سی فوم (2-3-5-8-10-16میل)ابعاد 120 *240
    فوم برد (5-10میل) ابعاد 100*140
    پلکسی (1-2-3-4-5-6-8-10-12-16-20میل) ابعاد 120*180
    ام دی اف (3-8-12-16میل) ابعاد 183*244-183* 360-122*244
    کامپوزیت(2.5-3-4میل) ابعاد 320*125
    یونولیت(تا 2 سانت)
    پلی کربنات (1 میل)
    مقوا ایندربورد(200 -400 گرم)
    مقوا ماکت(1 میل)
    کارتن
    کارتن پلاست
    گلاسه
    کتد

   قیمت برش دیجیتال

   برای اطلاع از قیمت انواع برش دیجیتال از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان واحد فروش ما در ارتباط باشید.

   تلگرام(جهت ثبت سفارش): 09227135866
   واتس آپ(جهت مشاوره):   09035679407

  محصولات مرتبط: