• 021-87700017

چاپ روی چوب و ام دی اف   • چوب و تخته های mdf متریالی پر کاربرد در کار تبلیغات، تزیینات و انواع دکورسازی می باشد. چاپ مستقیم روی چوب موارد مصرف مختلفی در دکوراسیون داخلی و خارجی مثل تخت و سرویس خواب، لوازم چوبی منزل، میزو کمد، بوفه دارد . دیوارپوش ها و پارتیشن های چوبی، ادوات موسیقی چوبی از جمله کاخن و گیتار،اسباب بازی های چوبی، انواع ساعت های چوبی، قاب عکس و شاسی، لوح تقدیر و تندیس ، تابلو های تبلیغاتی،ماکت سازی، زیر لیوانی چوبی و کلیه مصنوعات چوبی از دیگر کاربردهای چاپ مستقیم روی چوب به شمار می روند.

    چاپ بر روی چوب با استفاده از دستگاه فلت بد یووی انجام می شود. در این چاپ ، جوهر به طور مستقیم بر روی چوب اعمال می شود . پروسه خشک شدن جوهر با تابش نور یووی صورت می پذیرد قطرات جوهر بلافاصله بعد از پاشش قطره ای خشک می شوند تا از حرکت جوهر جلوگیری شود. ثبات رنگ جوهر، این امکان را فراهم می کند تا حتی در هنگام چاپ چند لایه ، تثبیت رنگ حفظ شود که همین امر سبب مقاومت هرچه بیشتر جوهر می گردد.

    8 رنگ بودن دستگاه فلت بد خانه طراحان سام این امکان را به شما می دهد تا بدون محدودیت طرح های متنوع رنگی را به همراه سفید و یا ترنسپرنت با وضوح بالا - تا 1200 نقطه در اینچ بر روی کاشی و سرامیک چاپ کرده و با وارنیش این دستگاه می توانید مقاومت چاپ خود را در برابر خش پذیری بهبود بخشید .چاپ مستقیم روی چوب را می توان در ابعاد مختلف تا حداکثر ابعاد 310 در 160 سانتی متر و حداکثر ضخامت 10 سانتی متر انجام داد.

    انواع چوب

    MDF:ترکیبی از چوب و رزین است که تحت فشار و حرارت قرار گرفته و به دلیل اینکه نسبت به چوب نرم دارای استحکام، مقاومت و قابلیت ماشین کاری بالاتری است از آن در صنایع بیشتری استفاده می شود. هرچه از روکش های ضخیم تر و مقاوم تر در پوشش MDF استفاده شود جنس مرغوب تری بدست خواهد آمد .

    راش:این چوب به رنگ کرم مایل به قرمز است. به دلیل اینکه این چوب دارای بافت همگن و مقاوم است بیشتر برای ساخت مبل استفاده می شود.

    ملچ:این چوب به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و دارای رگه های سبز رنگ است. دارای بافتی درشت، نسبتا بادوام و مقاوم در برابر ضربه و وزنی نسبتا نیمه سنگین است که بیشتر در قایق سازی و ساخت وسایل ورزشی و در و پنجره و ساخت ساختمان های چوبی استفاده می شود.

    افرا (Maple):این چوب به رنگ سفید مایل به کرم با درخشندگی کم و بیش صدفی است. به دلیل اینکه از لحاظ وزن، وزنی نسبتا نیمه سنگین دارد و قابلیت پرداخت آسان و کشیدگی کم در صنعت مبلمان و روکش گیری استفاده می شود.

    گردو:این چوب دارای رنگی خاکستری مایل به قهوه ای تیره است از آنجایی که این چوب دارای نقش‌های زیبایی است و همچنین نیمه سخت و نیمه سنگین و مقاوم در برابر خم کردن و فشار و کشش است از این چوب برای کارهای تزئینی، ساخت آلات موسیقی، مجسمه سازی، منبت کاری، معرق کاری، خراطی ساخت مبلمان و تهیه روکش استفاده می شود.

    چنار:این چوب به رنگ سفید روشن تا قرمز مایل به قهوه‌ای دارای لکه های قهوه‌ای در بازار موجود است. از آنجایی که نیمه سنگین و با دوام است برای ساخت دسته ابزار، صندلی، صندوق و دربهای اماکن متبرکه از این نوع چوب استفاده می شود.

    بلوط:این نوع چوب به رنگ قهوه‌ای روشن تا تیره یافت می‌شود. از آنجایی که دارای بافت درشت و با دوام و نسبتاً نیمه سخت و نیمه سنگین تا سنگین است و در برابر سایش مقاومت زیادی دارد همچنین برای کاربردهایی نظیر پارکت، ساخت مبلمان تهیه روکش، تراورس راه آهن و مدل‌سازی مناسب است.

    تبریزی:این چوب به رنگ سفید تا کرم روشن است و اغلب دارای لکه‌های سیاه رنگ و یا قهوه‌ای دارد. از آنجایی که این چوب نسبتاً نرم، سبک دارای دوام کم و کار با آن آسان است برای ساخت کاغذ‌سازی، کبریت سازی، جعبه سازی، ادوات کشاورزی از آن استفاده می‌شود و به دلیل نداشتن کیفیت و مقاومت برای ساخت سازه های چوبی مناسب نیست.

    ممرز:چوبی ریز بافت به رنگ سفید تا سفید مایل به کرم و سخت و نیمه سنگین است. این چوب در مقابل ضربه و سایش مقاومت دارد و در کاغذ سازی، تخته خرده چوب سازی، تخته فیبر، واگن سازی، دسته ابزار، چوبهای تونلی از آن استفاده می شود.

    کاج ایرانی (روس):این چوب فاقد درون چوب، مشخص و به رنگ سفید مایل به قرمز، فاقد مجاری صمغی، راست تار، سبک، واکشیدگی و همکشیدگی کم، قابلیت ترک خوردن کم هنگام خشک شدن، بسیار خوش کار، سنباده خوری خوب، میخ خوری و پیچ خوری عالی هستند این چوب به علت سبکی و ضریب الاستیته بالا از بهترین چوبها برای اسکلت ساختمان هاست. الیاف بلند و خمیر سفید آن در کاغذسازی مصرف فراوان دارد و همچنین در صنایع مبلمان می توان از آن استفاده کرد.

    نراد:چوبی به رنگ سفید تا سفید مایل به کرم تا قهوه ای مایل به صورتی است، راست تار و دارای نقوش زیبایی است از آنجایی سبک، نرم و کم دوام است در کارهای ساختمانی، قفسه سازی، بسته بندی از آن استفاده می شود.

    ماهاگونی یا آکاژو:درون چوب قرمز رنگ و برون چوب نازک سفید مایل به صورتی رنگ دارد. یکی از پرمصرف ترین چوب های دنیا برای تهیه روکش های قیمتی است. این چوب به دلیل اینکه همکشیدگی و واکشیدگی کمی دارد در هنگام خشک شدن کمتر دچار عیب می شود از آنجایی که این چوب ضربه پذیری خوب، پرداخت عالی، پیچ خوری و میخ خوری بالایی دارد در تهیه روکش و مبلسازی بیشتر استفاده می شود. ولی رنگ پذیری و واکس خوری باید همراه با بتونه کاری انجام شود. به دلیل ضربه پذیری و ضریب الاستیسیته بالا در تهیه قایق های بادبانی و تفریحی مناسب است.

    آکونه (گابون):چوبی است به رنگ صورتی کم رنگ تا پر رنگ، سبک، نرم، ریزبافت و کم دوام که به خوبی ورقه ورقه می شود. برای تهیه کاغذ سازی، قایقهای سبک، و غیره از آن استفاده می شود.

    ساج (تیک):چوبی است به رنگ قهوه ای طلایی تا قهوه ای پنج پر رنگ با خطهای سیاه از آنجایی که دوام زیادی دارد و بسیار سنگین است در صنعت کشتی سازی، صنایع ظریف به خصوص خاتم کاری، ساخت ابزار آزمایشگاهی، روکش گیری، قسمتهای بیرونی و داخلی ساختمان استفاده می شود.

    چوب آبنوس:تنه داخلی چوب به رنگهای مختلف زرد سفید تا قهوه ای و سیاه دیده می شود. آبنوس به دلیل سختی و استحکام بالا در ساخت وسایلی نظیر انواع مبلمان، میز و صندلی ، پیانو مورد استفاده قرار می گیرد.

    چوب افرای سیاه:برای ساخت لوازمی هم چون خط کش و دکوراسیون بزرگ استفاده می شود.

    چوب بالسا:این چوب به رنگهای سفید تا زرد روشن و قهوه ای ملایم دیده می شود. به علت سفتی و قابلیت فرم دهی و وزنی سبک در ساخت قطعات صنعتی ظریف مانند: دیوارسازی داخل هواپیما، در ساخت ماکت ها و آثار هنری استفاده می شود.

    زبان گنجشک (ون):این چوب عموماً به رنگ زرد ملایم است و از آنجایی که دارای مقاومت و سختی و قابلیت فرم پذیری مناسب است از آن برای ساخت ساخت قطعات چوبی مانند قاب و فرم تابلوها، عصا، راکت تنیس استفاده می شود.

    چوب شمشاد:از آنجایی که این چوب دارای تراکم بالای آوندها و چگالی بالای لیفها است. از آن برای خاتم کاری و منبت کاری استفاده می شود.

    چوب لاله درختی:این چوب به رنگ زرد وجود دارد که به دلیل داشتن بافتهای نزدیک و متراکم و کیفیت عالی در ساخت انواع مبلمان قیمتی، ظروف چوبی، جعبه ها، اسباب بازی و غیره استفاده می‌شود.

    چوب کاج بلسان(Balsam fir):این چوب به رنگهای سفید، قهوه ای و با رگه های صاف و ظریف دیده می شود و به طور عمده برای خمیر کاغذ و جعبه سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

   • قیمت چاپ چوب

    برای اطلاع از قیمت چاپ چوب و ام دی اف با کارشناسان واحد فروش ما در تلگرام یا واتس آپ در تماس باشید.

    تلگرام: 09227135866
    واتس آپ: 09035679407 • چاپ روی چوب و ام دی اف

  چاپ روی چوب و ام دی اف

  چاپ روی چوب

  چاپ روی چوب

تحویل سریع

تحویل سریع

خدمات 24 ساعته

خدمات 24 ساعته

تضمین بهترین کیفیت

تضمین بهترین کیفیت

ماشین آلات به روز

ماشین آلات به روز

ظرفیت بالای تولید

ظرفیت بالای تولید

مناسب ترین قیمت

مناسب ترین قیمت

مدیریت رنگ حرفه ای

مدیریت رنگ حرفه ای