• 021-87700017

چاپ دیجیتال ورقی

 • چاپ دیجیتال ورقی چیست

  چاپ ديجيتال ورقی نوعي از چاپ است که در آن بجاي دستگاه ها و ماشين آلات دستي و اتوماتيکِ ‏افست، از دستگاه ها و ماشين آلات ديجيتال و تمام اتوماتيک، استفاده مي شود. در دستگاههای افست ‏چاپ از روی واسطه های فیزیکی صورت می گیرد. اما مکانیزم چاپ دیجیتال بر اساس ارتباط و ادغام ‏دستگاه های چاپ با کامپیوتر، و تبدیل اطلاعات دیجیتال به نسخه چاپی است.

  مزیت چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست، عملکرد بهینه آن در مراحل چاپ و کاهش بسيار زياد زمان چاپ ‏است.‏‎ ‎در دستگاه های چاپ ورقی دیجیتال، فایل های طراحی شده‌ی کامپیوتری را می توان تا‌ ‏اندازه ‏A3++‎‏ یعنی 48/7*33 به صورت دو رو و با سرعت و هزینه پایین (برای تیراژ های پایین، حتی ‏یک چاپ) به چاپ رساند.

  چاپ دیجیتال ورقی در مجموعه خانه طراحان سام توسط دستگاه های زیر انجام می شود:‏

  ‏1.‏ دستگاه ‏Konica‏ ‏Minolta‏ مدل‎ bizhub Press C1085 ‎رنگی، دارای رزولوشن ‏‏1200*1200‏‎ dpi‏.

  ‏2.‏ دستگاه ‏Konica ‎‏ ‏Minolta‏ مدل‎ bizhub LD-6500 ‎رنگی، دارای رزولوشن 600*600‏‎ ‎dpi‏.

  خانه طراحان سام با بهره‌گیری از دستگاه ها و نرم افزار های به روز ِچاپ و مدیریت رنگ، بهترين ‏كيفيت را در محصولات چاپ دیجیتال ورقی ارائه مي كند.

  مهمترین ویژگی ها و مزایای چاپ دیجیتال ورقی موارد زیر است:

  - محصولات را در تیراژهای پایین و بالا ( در حد آفست) می توان چاپ کرد. در چاپ دیجیتال به دلیل حذف پلیت و چاپ مستقیم از کامپیوتر بر روی کاغذ (بدون واسطه فیزیکی)، امکان چاپ در تیراژ محدود (حتی یک نسخه) با هزینه‌ای پایین وجود دارد. بنابراین چاپ دیجیتال ورقی برای مصارفی مثل تهیه نمونه و یا چاپ محصولات کم تعداد و سریع، کاربرد زیادی دارد؛ در صورتیکه این امر در چاپ افست امکانپذیر نیست.

  - سرعت و سهولت کار در چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست، به دلیل حذف شدن مراحل پیش از چاپ، مثل لیتوگرافی، بیشتر است. مدت زمان آماده سازی چاپ دیجیتال ورقی نسبت به چاپ افست بسیار کمتر است. از آنجا که هیچ تصویر فیزیکی تا بعد از خروج هر صفحه از دستگاه چاپ وجود ندارد، دستگاه به آماده سازی نیاز ندارد و کامپیوتر صرفا فایل را برای کپی ارسال می کند. به این خصوصیت چاپ دیجیتال ویژگی"مدت زمان آماده‌سازی کوتاه" (Short Startup)می گویند.

  - در این نوع چاپ، با توجه به وجود امکان چاپ در تیراژ محدود، می توان هر نسخه از محصول چاپی را متفاوت با نسخه قبل چاپ کرد. یعنی می توان محصولاتی ارائه داد که در آنها اطلاعات و طرح های متغیر وجود دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید کارت تبریک هایی با تصاویر مختلف یا کارت پرسنلی با طرحهای مختلف را در هر بار گردش دستگاه به صورت دو رو چاپ کنید. همچنین این قابلیت به شما امکان چاپ اطلاعات متغیر را می‌دهد. یعنی می‌توانید در هر نسخه چاپی خود اطلاعات متغیری را چاپ کنید این اطلاعات می‌تواند شماره سریال یا نام گیرنده یا تصویر هر فرد باشد. این ویژگی چاپ دیجیتال، "سفارشی ساختن"(Customization) نامیده می شود.

  - در چاپ دیجیتال هزینه چاپ به تیراژ نسخه‌های چاپی بستگی ندارد و برای هر برگ چاپ شده مقدار ثابتی است.

  - ضایعات کاغذ و دیگر مواد شیمیایی در این نوع چاپ، کمتر است چراکه نیازی به تنظیمات رنگ و دیگر تنظیمات چاپی، در حین چاپ نیست.

  چاپ دیجیتال ورقی در اندازه فرمت متوسط است که در آن حداکثر ابعاد کارهای چاپی A3++ یعنی ۳۳*۴۸ سانتی متر خواهد بود. محصولات چاپ دیجیتال در این ابعاد، شامل کارت ویزیت، کاتالوگ، بولتن، کتاب (چاپ محدود)، ست‌اداری، بروشور، تراکت، پوستر قطع A3 ، لیبل و کارت دعوت، می باشد. شیوه چاپ دیجیتال ورقی، چاپ تونری بر روی انواع کاغذ، با استفاده از انواع چاپگرهای لیزری حرفه ای است.

  در نهایت می توان گفت، امروزه دستگاه های چاپ دیجیتال بدلیل تحویل انواع سفارشات با سرعت و ‏کیفیت بالا، تحول بزرگی در صنعت چاپ بوجود آورده اند . چاپ دیجیتال ورقی، با بالا رفتن مداوم ‏کیفیت و سرعت دستگاهها و نرم افزار های آن و توانایی ارائه تیراژ محدود ، جایگاه خود را در کنار چاپ ‏افست تثبیت کرده است. همچنین از سال ۲۰۱۰ کاربرد تکنولوژی نانو در جوهر و سیستم پاشش، باعث ‏بهتر شدن کیفیت، سرعت و هزینه تولید محصولات چاپ دیجیتال شده است.

  قیمت چاپ دیجیتال ورقی

  برای اطلاع از قیمت چاپ دیجیتال ورقی با کارشناسان واحد فروش ما در تلگرام یا واتس آپ در تماس باشید.

  تلگرام: 09227135866
  واتس آپ: 09035679407

{jcomments off}