• 021-87700017

  صحافی

  • صحافی کتاب و پایان نامه
   صحافی چیست؟

   همه شما بدون تردید با نام صحافی کتاب یا صحافی پایان نامه یکبار برخورد کرده اید. باید بگوییم یکی از مهم ترین بخش هایی که در مرحله چاپ باید به آن توجه شود صحافی است.
   آخرین مرحله تولید هر کتاب، مجله، بولتن و... صحافی آن است.به مجموعه کارهای تنظیم، اتصال و به هم بستن صفحات و ‏قرار دادن آنها در میان جلد صحافی می گویند که از فرسودگی صفحات جلوگیری می کند.
   براساس حجم صفحات و نوع و کاربرد کتاب، مجله و... صحافی و اتصال آن به جلد می تواند با استفاده از چسب، منگنه و ‏یا به شیوه سیمی کردن انجام شود.
   زمانی که یک بروشور یا یک کتاب نفیس و لوکس به چاپ می رسد اگر صحافی آن با دقت صورت نگیرد بدون شک بعد از گذشت مدت زمانی نه چندان طولانی آن کتاب یا بروشور لوکس به یک کاغذ باطله تبدیل می شود.

   چاپ صحافی

   یکی از مهم ترین و اصولی ترین بخش ها پس از طی کردن فرآیند چاپ صحافی نامیده می شود.
   صحافی خود به شاخه های متعددی تقسیم می شود و هر کدام روشهای خاص مربوط به خود را دارد.
   صحافی نفیس، صحافی دوخت، صحافی چسبی و نمونه های از مدل های مختلف صحافی محسوب می شوند.
   به عنوان مثال یک کتاب قرآن با ارزش که از گذشته به یادگار مانده است در طی گذر زمان به جلد رویه آن آسیب وارد شده است از طریق یکی از مدل های صحافی رویه کتاب تعمیر و صحافی می شود تا به راحتی بتوان از آن استفاده کرد.

   انواع صحافی

   انواع صحافی به طور کل با نام های ته دوخت، تا کردن، صحافی ته چسب کردن، ته دوخت مفتولی، صحافی منگنه نخی،پانچ، فنر پلاستیکی، فنر سیمی، ته بند پلاستیکی، ته بند اوراق چاپگر،گیره کاغذ و مواردی از این دست شهرت دارد. در ادامه شما را با دو نوع از روتین ترین صحافی ها که به صحافی کتاب و پایان نامه شهرت دارد آشنا می کنیم.

   صحافی کتاب

   همیشه صحافی کتاب سبب متمایز شدن آن در بین کتاب های دیگر شده است. به عنوان مثال دستگاه هایی که امروزه برای ساخت کتاب مورد استفاده قرار می گیرند قدری تغییر در روش ساخت کتاب ایجاد کرده اند و زمانی که به نسخه کتاب های قدیمی نظر می کنیم به راحتی می توانیم صحافی دقیق و ظریف کتاب های دست ساز را مشاهده کنیم.
   این روزها با پیشرفت تکنولوژی به راحتی می توان تفاوت بین صحافی ماشینی و دستی را مشاهده کرد. انتخاب صحافی کتاب به روش ها و کاربردهای متفاوتی بستگی دارد. صحافی کتاب با تیراژ بالا، پیچیدگی کار و نوع و روش صحافی کتاب، تکنیک های استفاده شده برای صحافی کتاب و بسیاری موارد دیگر در زمان صحافی کردن موثر هستند.
   رایج ترین تکنیک هایی که امروزه برای صحافی کتاب مورد استفاده قرار می گیرند شامل صحافی با جلد سخت، صحافی با جلد سخت و محکم، صحافی با چسب گرم و صحافی با پانچ هستند.
   شما زمانی که به صحافی برای صحافی کردن کتاب خود مراجعه می کنید متخصصان این فن با توجه به نیاز کتاب شما فرآیند تعمیر و مرمت و یا صحافی تیراژ بالایی از کتاب های شما را به انجام می رسانند.

   صحافی پایان نامه

   صحافی پایان نامه امری است که همه دانشجویان فارغ التحصیل برای یک بار با آن دست و پنجه نرم می کنند.
   زمانی که یک پایان نامه برای صحافی به زیر دستگاه می رود باید بگویم کار نظارت و بررسی نهایی بر روی پایان نامه به پایان رسیده است و یک شور خاصی را در پایان صحافی پایان نامه در چشم دانشجو می توان مشاهده کرد.
   صحافی پایان نامه با جلد زرکوب سبب خرسندی بیشتر دانشجو می شود. همه این موارد را گفتیم تا به ذکر این نکته برسیم که صحافی پایان نامه خود نیز یک بحث تخصصی و ویژه محسوب می شود و اگر فرآیند صحافی کردن پایان نامه به درستی به انجام نرسد بار مالی زیادی به دانشجو برای چاپ پایان نامه تحمیل می شود. صحافی یک رو طلاکوب و دو رو تنها بخشی از صحافی پایان نامه به شمار می آید.

   صحافی چسب گرم

   صحافی چسب گرم
   • صحافی به شیوه چسب گرم برای کتاب ها و نشریات با تعداد صفحات بالا استفاده می شود. صحافی چسب گرم ‏‎(Hot Melt)‎‏ در دستگاه صحافی حرارتی صورت می گیرد. در داخل دستگاه، چسب حرارتی به عطف صفحات تزریق می شود و صفحات کتاب و همین طورجلد به هم چسبیده می شوند. ‏چسب گرم چسبی است که بر اثر حرارت ذوب شده و پس از خشک شدن استحکام بالایی پیدا می کند. ‏

    استفاده از چسب گرم به دلیل خشک شدن سریع آن بسیار معمول است. کیفیت عالی، سرعت و حجم بالا در دستگاه های تولیدی، و عدم نیاز به خشک ‏کن از جمله مزیت های آن است. ‏
   • قیمت صحافی چسب گرم

    برای اطلاع از قیمت صحافی چسب گرم با کارشناسان واحد فروش ما در تلگرام یا واتس آپ در تماس باشید.

    تلگرام: 09227135866
    واتس آپ: 09035679407

   صحافی چسب سرد

   صحافی چسب سرد
   • صحافی چسب سرد یا صحافی ته چسب به نوعی از صحافی گفته می شود از ماده رزین پلی اورتان تولید می شود به این صورت که این ماده در حال عادی جامد است وقتی حرارت داده می شود و به صورت مایع در می آید آماده چسباندن و صحافی می شود و بعد از سرد شدن این چسب دیگر با حرارت دادن به حالت مایع در نمی آید از ویژگی های این چسب می توان به چسبندگی بسیار بالای آن اشاره کرد بطوری که از این چسب برای ساخت دربهای ضد سرقت استفاده می شود وبر خلاف چسب گرم بازیافت این چسب بسیار آسان است بطوری که با فرآیند های خاص این چسب راحت از الیاف کاغذ جدا می شود.
   • قیمت صحافی چسب سرد

    برای اطلاع از قیمت صحافی چسب سرد با کارشناسان واحد فروش ما در تلگرام یا واتس آپ در تماس باشید.

    تلگرام: 09227135866
    واتس آپ: 09035679407

   صحافی دستی

   صحافی دستی
   • قیمت صحافی دستی

    برای اطلاع از قیمت صحافی دستی با کارشناسان واحد فروش ما در تلگرام یا واتس آپ در تماس باشید.

    تلگرام: 09227135866
    واتس آپ: 09035679407

   صحافی منگنه ای

   صحافی منگنه ای
   • برای صحافی تعداد صفحات کم بخصوص در چاپ کاتالوگ، دفترچه های راهنما و . . . اغلب از منگنه ‏استفاده می شود. در این روش اوراق و جلد با فاصله ای معین از بالا و پایین حاشیه ‏خارجی، به هم منگنه می شود. ‏
   • قیمت صحافی منگنه‌ای

    برای اطلاع از قیمت صحافی منگنه‌ای با کارشناسان واحد فروش ما در تلگرام یا واتس آپ در تماس باشید.

    تلگرام: 09227135866
    واتس آپ: 09035679407

   صحافی سیمی

   صحافی سیمی
   • امروزه سیمی کردن یا استفاده از فنر جزو روشهای معمول صحافی به خصوص در تعداد صفحات کم است.

    کاربرد فنر در صحافی دفترهای نوشتار و تلفن، سررسیدها، تقویم ها و ... به دلیل سرعت بالای صحافی و شکل ظاهری زیبای آن بسیار رواج دارد.
   • قیمت صحافی سیمی

    برای اطلاع از قیمت صحافی سیمی با کارشناسان واحد فروش ما در تلگرام یا واتس آپ در تماس باشید.

    تلگرام: 09227135866
    واتس آپ: 09035679407

  منابع مرتبط: صحافی - ویکی پدیا، دانشنامه آزاد

   

  دیدگاه


  Security code
  تصویر دیگر