صحافی

 • صحافی کتاب و پایان نامه

  صحافی کتاب و پایان نامه

  صحافی چیست؟

  همه شما بدون تردید با نام صحافی کتاب یا صحافی پایان نامه یکبار برخورد کرده اید. باید بگوییم یکی از مهم ترین بخش هایی که در مرحله چاپ باید به آن توجه شود صحافی است.
  آخرین مرحله تولید هر کتاب، مجله، بولتن و... صحافی آن است.به مجموعه کارهای تنظیم، اتصال و به هم بستن صفحات و ‏قرار دادن آنها در میان جلد صحافی می گویند که از فرسودگی صفحات جلوگیری می کند.
  براساس حجم صفحات و نوع و کاربرد کتاب، مجله و... صحافی و اتصال آن به جلد می تواند با استفاده از چسب، منگنه و ‏یا به شیوه سیمی کردن انجام شود.
  زمانی که یک بروشور یا یک کتاب نفیس و لوکس به چاپ می رسد اگر صحافی آن با دقت صورت نگیرد بدون شک بعد از گذشت مدت زمانی نه چندان طولانی آن کتاب یا بروشور لوکس به یک کاغذ باطله تبدیل می شود.

  چاپ صحافی

  یکی از مهم ترین و اصولی ترین بخش ها پس از طی کردن فرآیند چاپ صحافی نامیده می شود.
  صحافی خود به شاخه های متعددی تقسیم می شود و هر کدام روشهای خاص مربوط به خود را دارد.
  صحافی نفیس، صحافی دوخت، صحافی چسبی و نمونه های از مدل های مختلف صحافی محسوب می شوند.
  به عنوان مثال یک کتاب قرآن با ارزش که از گذشته به یادگار مانده است در طی گذر زمان به جلد رویه آن آسیب وارد شده است از طریق یکی از مدل های صحافی رویه کتاب تعمیر و صحافی می شود تا به راحتی بتوان از آن استفاده کرد.

  انواع صحافی

  انواع صحافی به طور کل با نام های ته دوخت، تا کردن، صحافی ته چسب کردن، ته دوخت مفتولی، صحافی منگنه نخی،پانچ، فنر پلاستیکی، فنر سیمی، ته بند پلاستیکی، ته بند اوراق چاپگر،گیره کاغذ و مواردی از این دست شهرت دارد. در ادامه شما را با دو نوع از روتین ترین صحافی ها که به صحافی کتاب و پایان نامه شهرت دارد آشنا می کنیم.

  صحافی کتاب چگونه است؟

  همیشه صحافی کتاب سبب متمایز شدن آن در بین کتاب های دیگر شده است. به عنوان مثال دستگاه هایی که امروزه برای ساخت کتاب مورد استفاده قرار می گیرند قدری تغییر در روش ساخت کتاب ایجاد کرده اند و زمانی که به نسخ کتاب های قدیمی نظر می کنیم به راحتی می توانیم صحافی دقیق و ظریف کتاب های دست ساز را مشاهده کنیم.
  این روزها با پیشرفت تکنولوژی به راحتی می توان تفاوت بین صحافی ماشینی و دستی را مشاهده کرد. انتخاب صحافی کتاب به روش ها و کاربردهای متفاوتی بستگی دارد. صحافی کتاب با تیراژ بالا، پیچیدگی کار و نوع و روش صحافی کتاب، تکنیک های استفاده شده برای صحافی کتاب و بسیاری موارد دیگر در زمان صحافی کردن موثر هستند.
  رایج ترین تکنیک هایی که امروزه برای صحافی کتاب مورد استفاده قرار می گیرند شامل صحافی با جلد سخت، صحافی با جلد سخت و محکم، صحافی با چسب گرم و صحافی با پانچ هستند.
  شما زمانی که به صحافی برای صحافی کردن کتاب خود مراجعه می کنید متخصصان این فن با توجه به نیاز کتاب شما فرآیند تعمیر و مرمت و یا صحافی تیراژ بالایی از کتاب های شما را به انجام می رسانند.

  صحافی پایان نامه چیست؟

  صحافی پایان نامه امری است که همه دانشجویان فارغ التحصیل برای یک بار با آن دست و پنجه نرم می کنند.
  زمانی که یک پایان نامه برای صحافی به زیر دستگاه می رود باید بگویم کار نظارت و بررسی نهایی بر روی پایان نامه به پایان رسیده است و یک شور خاصی را در پایان صحافی پایان نامه در چشم دانشجو می توان مشاهده کرد.
  صحافی پایان نامه با جلد زرکوب سبب خرسندی بیشتر دانشجو می شود. همه این موارد را گفتیم تا به ذکر این نکته برسیم که صحافی پایان نامه خود نیز یک بحث تخصصی و ویژه محسوب می شود و اگر فرآیند صحافی کردن پایان نامه به درستی به انجام نرسد بار مالی زیادی به دانشجو برای چاپ پایان نامه تحمیل می شود. صحافی یک رو طلاکوب و دو رو تنها بخشی از صحافی پایان نامه به شمار می آید.

 • قیمت صحافی

  جهت سفارش صحافی در تهران و شهرستان و همچنین استعلام قیمت چاپ صحافی می توانید از طریق لینک تلگرام و یا از طریق لینک تماس با ما زیر با کارشناسان خانه طراحان سام در ارتباط باشید.

  تماس با ما
 • سفارش صحافی

  جهت سفارش چاپ صحافی در تهران و شهرستان و همچنین استعلام قیمت صحافی می توانید از طریق لینک تلگرام با کارشناسان خانه طراحان سام در ارتباط باشید.
  برای ارتباط با ما لطفا روی لینک تماس با ما زیر کلیک کنید.

  تماس با ما

Tags: چاپ دیجیتال, چاپ, صحافی, صحافی کتاب, صحافی ارزان, صحافی چیست, صحافی فوری, صحافی پایان نامه, صحافی تهران, چاپ صحافی, چاپ دیجیتال صحافی

دیدگاه


Security code
تصویر دیگر

Google Analytics Alternative